https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_c715a3cd8482c8d080c5d6574_o.jpg
31 may 2024-cü il tarixində Mastercard, Yelo Bank və Azərbaycan Banklar Assosiasiyasının dəstəyi ilə Bakıda ilk “Texniki Müştəri Konfransı”nı (Customer Technical Conference) uğurla keçirdi. Tədbir şirkətin davamlı texnoloji innovasiyalar və mükəmməl müştəri xidmətləri təmin etmək öhdəliyində növbəti mühüm mərhələ kimi yadda qaldı. Yelo Bankın baş ofisində baş tutan konfrans ödəniş sənayesindəki ən son nailiyyətləri və gələcək tendensiyaları öyrənmək üçün emitentlər, ekvayerlər, prosessorlar və ödəniş şlüzü sistemlərini təmsil edən biznes, məhsul və texniki mütəxəssisləri bir araya gətirdi.
İştirakçılar Mastercard-ın sistem təkmilləşdirmələrinin və yeni həllərinin biznes və texniki təsirləri haqqında interaktiv müzakirələrdə iştirak etdilər. Əsas mövzular arasında Mastercard bülleten xəbərləri, 2024-cü ilin 4-cü rübü üçün Yeni məhsul elanları, “Mastercard Connect” yenilikləri və Sərhədlərarası xidmətlər yer aldı.
Tədbir iştirakçılara suallar vermək və Mastercard mütəxəssislərindən tövsiyələr almaq üçün unikal imkan yaratdı, bilik mübadiləsi və problemlərin həlli üçün əməkdaşlıq mühitini gücləndirdi.
"Texniki Müştəri Konfransınə keçirməkdə məqsədimiz tərəfdaşlarımızı əməliyyatlarının hazırlıq və uğur səviyyəsini artırmaq üçün ən son məlumat və alətlərlə gücləndirməkdir", deyə Mastercard-ın sözçüsü Pınar Şençift bildirib. “Biz bu gün konfransda müşahidə olunan fəal iştirakdan və qiymətli müzakirələrdən məmnunuq. İlk konfransımızın Bakıda keçirilməsi bizim bu regiona sadiqliyimizi və onun texnoloji tərəqqi mərkəzi kimi potensialına inamımızı sübut edir”.
Mastercard-ın Bakıda keçirilən ilk “Texniki Müştəri Konfransı”nın uğurla başa çatması şirkətin innovasiyalara, müştəriləri xidmətlərinə və əməliyyat mükəmməlliyinə sadiqliyini nümayiş etdirir. Mastercard öz tərəfdaşlarına rəqəmsal ödənişlərin sürətlə dəyişən mənzərəsini idarə etmək üçün lazım olan resursları və dəstəyi təmin etmək öhdəliyinə hər zaman sadiqdir.

https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_c715a3cd8482c8d080c5d6574_o.jpg
31 мая 2024 года Mastercard при поддержке Yelo Bank и Ассоциации банков Азербайджана успешно провела свою первую техническую конференцию для клиентов в Баку, что стало важной вехой в постоянном стремлении компании к технологическим инновациям и высокому качеству обслуживания клиентов. Мероприятие прошло в головном офисе Yelo Bank. На конференции собрались специалисты по бизнесу, продуктам и техническим вопросам из компаний-эмитентов, эквайеров, процессоров и систем платежных шлюзов, чтобы обсудить последние достижения и будущие тенденции в индустрии платежей.
Участники конференции приняли участие в интерактивных дискуссиях о влиянии на бизнес и технические аспекты усовершенствований и новых разработок Mastercard. Ключевыми темами стали основные положения бюллетеня Mastercard, анонсы релизов 2024 Q4, обновления Mastercard Connect и трансграничные сервисы.
Мероприятие предоставило участникам ценную возможность задать вопросы и получить рекомендации от экспертов Mastercard, способствуя созданию атмосферы сотрудничества для обмена знаниями и решения проблем.
"Наша цель в рамках технической конференции для клиентов - предоставить нашим партнерам новейшую информацию и инструменты для повышения их операционной готовности и успеха", - сказала представитель Mastercard Pinar Şençift. "Мы очень рады активному участию и содержательным дискуссиям, которые состоялись сегодня. Проведение нашей первой конференции в Баку - это свидетельство нашей приверженности этому региону и уверенности в его потенциале как центра технологического развития".
Успешное завершение первой технической конференции Mastercard для клиентов в Баку подчеркивает приверженность компании к инновациям, обслуживанию клиентов и операционному совершенству. Mastercard по-прежнему стремится предоставлять своим партнерам ресурсы и поддержку, необходимые для того, чтобы ориентироваться в быстро меняющемся ландшафте цифровых платежей.