https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_c715a3cd8482c8d080c5d6574_o.jpg
31 may 2024-cü il tarixində Mastercard, Yelo Bank və Azərbaycan Banklar Assosiasiyasının dəstəyi ilə Bakıda ilk “Texniki Müştəri Konfransı”nı (Customer Technical Conference) uğurla keçirdi. Tədbir şirkətin davamlı texnoloji innovasiyalar və mükəmməl müştəri xidmətləri təmin etmək öhdəliyində növbəti mühüm mərhələ kimi yadda qaldı. Yelo Bankın baş ofisində baş tutan konfrans ödəniş sənayesindəki ən son nailiyyətləri və gələcək tendensiyaları öyrənmək üçün emitentlər, ekvayerlər, prosessorlar və ödəniş şlüzü sistemlərini təmsil edən biznes, məhsul və texniki mütəxəssisləri bir araya gətirdi.
İştirakçılar Mastercard-ın sistem təkmilləşdirmələrinin və yeni həllərinin biznes və texniki təsirləri haqqında interaktiv müzakirələrdə iştirak etdilər. Əsas mövzular arasında Mastercard bülleten xəbərləri, 2024-cü ilin 4-cü rübü üçün Yeni məhsul elanları, “Mastercard Connect” yenilikləri və Sərhədlərarası xidmətlər yer aldı.
Tədbir iştirakçılara suallar vermək və Mastercard mütəxəssislərindən tövsiyələr almaq üçün unikal imkan yaratdı, bilik mübadiləsi və problemlərin həlli üçün əməkdaşlıq mühitini gücləndirdi.
"Texniki Müştəri Konfransınə keçirməkdə məqsədimiz tərəfdaşlarımızı əməliyyatlarının hazırlıq və uğur səviyyəsini artırmaq üçün ən son məlumat və alətlərlə gücləndirməkdir", deyə Mastercard-ın sözçüsü Pınar Şençift bildirib. “Biz bu gün konfransda müşahidə olunan fəal iştirakdan və qiymətli müzakirələrdən məmnunuq. İlk konfransımızın Bakıda keçirilməsi bizim bu regiona sadiqliyimizi və onun texnoloji tərəqqi mərkəzi kimi potensialına inamımızı sübut edir”.
Mastercard-ın Bakıda keçirilən ilk “Texniki Müştəri Konfransı”nın uğurla başa çatması şirkətin innovasiyalara, müştəriləri xidmətlərinə və əməliyyat mükəmməlliyinə sadiqliyini nümayiş etdirir. Mastercard öz tərəfdaşlarına rəqəmsal ödənişlərin sürətlə dəyişən mənzərəsini idarə etmək üçün lazım olan resursları və dəstəyi təmin etmək öhdəliyinə hər zaman sadiqdir.

https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_c715a3cd8482c8d080c5d6574_o.jpg
On May 31, 2024, Mastercard successfully hosted its first Customer Technical Conference in Baku with the support of Yelo Bank and the Azerbaijan Bank Association, marking a significant milestone in the company’s ongoing commitment to technological innovation and customer service excellence. The event was held at Yelo Bank's head office. The conference brought together business, product, and technical professionals from issuers, acquirers, processors, and payment gateway systems to explore the latest advancements and future trends in the payments industry.
Attendees engaged in interactive discussions on the business and technical impacts of Mastercard’s system enhancements and new developments. Key topics included the Mastercard Bulletin Highlights, 2024 Q4 Release Announcements, Mastercard Connect Updates and Cross Border Services.
The event provided a valuable opportunity for participants to ask questions and seek guidance from Mastercard’s experts, fostering a collaborative environment for knowledge sharing and problem-solving.
“Our goal with the Customer Technical Conference is to empower our partners with the latest information and tools to enhance their operational readiness and success,” said a Mastercard spokesperson Pinar Şençift. “We are thrilled with the active participation and the meaningful discussions that took place today. Holding our first conference in Baku is a testament to our commitment to this region and our confidence in its potential as a hub for technological advancement.”
The successful conclusion of Mastercard’s first Customer Technical Conference in Baku underscores the company’s dedication to innovation, customer service, and operational excellence. Mastercard remains committed to providing its partners with the resources and support necessary to navigate the rapidly changing landscape of digital payments.