https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_83d15427fbffb501aa3355d20_o.jpg
Azərbaycan Respublikası Sahibkarlığın İnkişafı Fondunun vəsaiti hesabına mikro sahibkarlara bizneslərini genişləndirmək və inkişaf etdirmək üçün güzəştli kredit fürsəti təqdim edilir. Birbank Biznes vasitəsilə 20-70 yaş aralığında olan mikro sahibkarlar 60 ayadək, illik 5% olmaqla 100 000 AZN-dək güzəştli kredit imkanından faydalana bilərlər. Qeyd edək ki, güzəşt müddəti kredit müddətinin yarısınadək olan tarixləri əhatə edir.
Tələb olunan sənədlər:
- Şəxsiyyət vəsiqəsi
- VÖEN
- Layihənin həyata keçirildiyi yerə və ya əmlaka dair təsdiqedici sənəd
Prioritet istiqamətlər:
- Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fərman və sərəncamlarında, dövlət proqramlarında, Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin qərar və sərəncamlarında nəzərdə tutulan istehsal, emal və xidmət sahələrinin dəstəklənməsi;
- Qeyri-neft sənaye sahələrinin inkişafı üzrə istehsal və emal (o cümlədən aqrar emal) yönümlü layihələrin dəstəklənməsi;
- Kənd təsərrüfatı sahəsinin inkişafı üzrə istehsal yönümlü layihələrin dəstəklənməsi;
- Logistik xidmət layihələrinin dəstəklənməsi;
- Anbar komplekslərinin yaradılması yönümlü layihələrin dəstəklənməsi;
- Turizmin inkişafı üzrə layihələrin dəstəklənməsi (Bakı, Sumqayıt şəhərləri və Abşeron rayonu istisna olmaqla);
- Balıqçılıq və akvakultura, həmçinin akvaponika təsərrüfatlarının yaradılması yönümlü layihələrin dəstəklənməsi;
- Yaşıl, rəqəmsal inkişaf və innovasiya yönümlü layihələrin dəstəklənməsi;
- Kütləvi informasiya vasitələrinin inkişafı yönümlü layihələrin dəstəklənməsi;
- Təhsil sahəsi üzrə layihələrin dəstəklənməsi (Bakı, Sumqayıt şəhərləri və Abşeron rayonu istisna olmaqla);
- Tibb sahəsi üzrə layihələrin dəstəklənməsi (Bakı, Sumqayıt şəhərləri və Abşeron rayonu istisna olmaqla);
Bu unikal kredit imkanından yararlanmaqla mikro sahibkarlar öz bizneslərini inkişaf etdirə və ölkə iqtisadiyyatının müxtəlif sahələrində irəlləyişə nail ola bilərlər.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_83d15427fbffb501aa3355d20_o.jpg
The country’s first bank, Kapital Bank is pleased to announce an exceptional opportunity for micro-entrepreneurs to benefit from concessional loans provided by Entrepreneurshıp Development Fund of the Republıc of Azerbaıjan. Through Birbank Biznes, micro-entrepreneurs aged between 20-70 can access concessional loans up to 100,000 AZN for up to 60 months at an annual rate of 5%. The grace period covers up to half of the loan term.
Required documents:
- Identity card
- TIN (Taxpayer Identification Number)
- Document confirming the rights to the property or place where the project is implemented
Priority areas:
- Support for production, processing, and service sectors as envisaged in decrees and orders of the President of the Azerbaijan Republic, state programs, and decisions and orders of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan
- Support for production and processing-oriented projects (including agricultural processing) for the development of non-oil industry sectors
- Support for production-oriented projects in the agricultural sector
- Support for logistics service projects
- Support for warehouse complex creation projects
- Support for tourism development projects (excluding Baku, Sumgait, and Absheron)
- Support for projects aimed at creating fisheries and aquaculture, as well as aquaponics farms
- Support for green, digital development, and innovation-oriented projects
- Support for mass media development projects
- Support for education projects (excluding Baku, Sumgait, and Absheron)
- Support for healthcare projects (excluding Baku, Sumgait, and Absheron)
By taking advantage of this unique loan opportunity, micro-entrepreneurs can develop their businesses and achieve progress in various sectors of the country’s economy.