https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_ffc536fb6489982d846f310c6_o.jpg
Azərbaycanda sahibkarlığın, o cümlədən qadın sahibkarlığının inkişafına dəstək verən “AccessBank” ABŞ-ın Azərbaycandakı səfirliyi tərəfindən maliyyələşdirilən və Beynəlxalq Özəl Müəssisə Mərkəzi (CIPE) tərəfindən həyata keçirilən “Azərbaycanda qadın səlahiyyətləndirilməsi mərkəzləri” layihəsində fəal iştirakını davam etdirir.
“AccessBank”ın dəstəyi ilə həyata keçirilən layihə qadınlara sahibkarlıq sahəsində uğur qazanmaq üçün lazım olan məsləhət xidmətləri, resurslar və kommunikasiya imkanları yaradır. Layihə çərçivəsində növbəti iki təlim “AccessBank”ın “Gəncə” filialında və baş ofisində təşkil edilib. “SMM üçün fotoçəkiliş” adlı təlimlərdə xanımlar sosial media üçün foto çəkilişin incəliklərini öyrənərək, müxtəlif qrup tapşırıqlarının həllində iştirak ediblər.
“AccessBank”ın dəstəyi ilə növbəti təlimlər Lənkəran, Bakı, Gəncə, Şəki şəhərlərində keçiriləcək, və “Emosional zəka və müştəri ilə münasibət”, “Maliyyə savadlılığı və maliyyəyə çıxış imkanları”, “SMM üçün fotoçəkiliş”, “Qadın liderliyi və qərarvermə proseslərində qadınların rolunun artırılması” kimi mövzulara həsr olunacaq.
Qeyd edək ki, indiyə kimi təlimlərdə 164 xanım iştirak edib, layihə çərçivəsində xanım sahibkarlar tərəfindən 163 biznes plan təqdim edilib, onlardan 30-u 3000 AZN məbləğinədək toxum kapitalı ilə təltif olunub. Ümumiyyətlə, layihə çərçivəsində 65 nəfərə toxum kapitalının təqdim edilməsi planlaşdırılır.
“Azərbaycanda qadın səlahiyyətləndirilməsi mərkəzləri” layihəsi 2022-ci ilin oktyabr ayından başlayıb və 2024-cü ilin sentyabr ayına qədər davam edəcək. Layihənin məqsədləri qadınların bilik və bacarıqlarını inkişaf etdirmək, peşəkar şəbəkələr yaratmaqla onların sahibkarlıq fəaliyyətində iqtisadi biliklərini artırmaq, liderlik qabiliyyətlərini gücləndirərək cəmiyyətə davamlı inteqrasiyasını sürətləndirməkdən ibarətdir.
“AccessBank” Azərbaycanın mikromaliyyələşdirmə bazarında lider olaraq, 2002-ci ildən kiçik və orta bizneslərə xidmət göstərir. Bankın səhmdarları sırasında Asiya İnkişaf Bankı, Avropa İnvestisiya Bankı, Beynəlxalq Maliyyə Korporasiyası kimi beynəlxalq təşkilat və qurumlar yer alır. Bankın 14-ü Bakıda, 21-i bölgələrdə olmaqla, 35 filialı fəaliyyət göstərir və MKOB-lar üçün əlçatan maliyyələşdirmə imkanlarını təqdim etməyə davam edir. Filiallar haqqında əlavə məlumat linkdə təqdim olunur: http://bit.ly/accessbank-filiallar
Bankın xidmətləri haqqında daha ətraflı məlumat əldə etmək üçün 151 Əlaqə Mərkəzinə zəng edə, həmçinin www.accessbank.az saytına və ya bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə (feysbuk, instaqram, linkedin) müraciət edə bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_ffc536fb6489982d846f310c6_o.jpg
AccessBank, поддерживающий развитие предпринимательства, в том числе женского предпринимательства в Азербайджане, продолжает активно участвовать в проекте «Центры расширения прав и возможностей женщин в Азербайджане», финансируемом посольством США в Азербайджане и реализуемом Центром международного частного предпринимательства (CIPE). Проект предоставляет женщинам консультационные услуги, ресурсы и возможности для коммуникации, необходимые для достижения успеха в предпринимательстве.
В рамках проекта в филиале AccessBank в Гяндже и в головном офисе AccessBank были организованы два очередныx тренинга. На тренингах под названием «Фотосъемка для SMM» участницы изучили тонкости фотосъемки для социальных сетей и приняли участие в решении различных групповых задач.
При поддержке AccessBank в скором времени состоятся тренинги в Ленкяране, Баку, Гяндже и Шеки, посвящённые следующим темам: «Эмоциональный интеллект и взаимоотношения с клиентами», «Финансовая грамотность и доступ к финансам», «Фотосъемка для SMM», а также «Женское лидерство и повышение роли женщин в процессах принятия решений».
На сегодняшний день в тренингах приняли участие 164 женщины. В рамках проекта женщины-предприниматели представили 163 бизнес-плана, 30 из которых были награждены стартовым капиталом до 3000 AZN. В целом, в рамках проекта планируется предоставление стартового капитала 65 участникам.
Проект «Центры расширения прав и возможностей женщин в Азербайджане» стартовал в октябре 2022 года и завершится в сентябре 2024 года.
Целью проекта является развитие знаний и навыков женщин, создание профессиональных сетей для расширения их экономических знаний в области предпринимательства, укрепление лидерских качеств и способствование устойчивой интеграции в общество.
ЗАО AccessBank предоставляет услуги в соответствии с лицензией No245 от 25 октября 2002 года, выданной Центральным банком Азербайджанской Республики. Головной офис банка расположен по адресу: город Баку, Ясамальский район, Тбилисский проспект 3.