https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_5551a768bd97ceb2ad622c191_o.jpg
Azərbaycanın milli aviadaşıyıcısı AZAL tarixində ilk dəfə olaraq Qarabağa müntəzəm reyslərə başlayacaq. Belə ki, aviaşirkət iyulun 13-dən etibarən Bakıdan Füzuli şəhərinə və əks istiqamətdə müntəzəm uçuşlar həyata keçirəcək.
Uçuşlar həftədə iki dəfə olmaqla çərşənbə və şənbə günləri yerinə yetiriləcək.
Füzuliyə bir tərəfə aviabiletin qiyməti 78 manat təşkil edir. Bu qiymətə 10 kq-a qədər əl yükü və 23 kq-a qədər baqaj daxildir. Biletlər yaxın zamanlarda AZAL-ın saytında satışa çıxarılacaq.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikasının Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin kollegiyasının qərarına əsasən Bakı-Naxçıvan-Bakı marşrutunun sosial aspektləri nəzərə alınaraq, bu marşrut üzrə aviabiletlərin tarifi Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları üçün dəyişməz qalıb, xarici vətəndaşlar üçün isə kommersiya şərtlərinə uyğun olaraq müəyyənləşdiriləcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_5551a768bd97ceb2ad622c191_o.jpg
Национальный авиаперевозчик Азербайджана AZAL впервые в своей истории начнет регулярные рейсы в Карабах. Так, с 13 июля авиакомпания будет выполнять регулярные полеты из Баку в Физули и обратно.
Рейсы будут выполняться два раза в неделю — по средам и субботам.
Стоимость билета по маршруту в одну сторону составляет 78 манатов. В цену входит ручная кладь до 10 кг и багаж до 23 кг. Билеты скоро будут доступны на сайте AZAL.
Отметим, что согласно решению коллегии Министерства цифрового развития и транспорта Азербайджанской Республики, с учетом социальных аспектов маршрута Баку-Нахчыван-Баку, стоимость авиабилетов по этому направлению осталась неизменной для граждан Азербайджанской Республики, а для иностранных граждан будет определяться в соответствии с коммерческими условиями.