https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_5551a768bd97ceb2ad622c191_o.jpg
Azərbaycanın milli aviadaşıyıcısı AZAL tarixində ilk dəfə olaraq Qarabağa müntəzəm reyslərə başlayacaq. Belə ki, aviaşirkət iyulun 13-dən etibarən Bakıdan Füzuli şəhərinə və əks istiqamətdə müntəzəm uçuşlar həyata keçirəcək.
Uçuşlar həftədə iki dəfə olmaqla çərşənbə və şənbə günləri yerinə yetiriləcək.
Füzuliyə bir tərəfə aviabiletin qiyməti 78 manat təşkil edir. Bu qiymətə 10 kq-a qədər əl yükü və 23 kq-a qədər baqaj daxildir. Biletlər yaxın zamanlarda AZAL-ın saytında satışa çıxarılacaq.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikasının Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin kollegiyasının qərarına əsasən Bakı-Naxçıvan-Bakı marşrutunun sosial aspektləri nəzərə alınaraq, bu marşrut üzrə aviabiletlərin tarifi Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları üçün dəyişməz qalıb, xarici vətəndaşlar üçün isə kommersiya şərtlərinə uyğun olaraq müəyyənləşdiriləcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_5551a768bd97ceb2ad622c191_o.jpg
Azerbaijan's national air carrier, AZAL, is set to begin regular flights to Karabakh for the first time ever. Starting July 13, the airline will offer regular flights between Baku and Fuzuli.
Flights will be operated twice a week, on Wednesdays and Saturdays.
A one-way ticket to Fuzuli costs ₼78, which includes hand luggage up to 10 kg and checked luggage up to 23 kg. Tickets will soon be available on AZAL's website.
Additionally, the Board of the Ministry of Digital Development and Transport of the Republic of Azerbaijan has decided that, given the social importance of the Baku-Nakhchivan-Baku route, the ticket price for Azerbaijani citizens will remain unchanged. For foreign citizens, fares will be set according to commercial conditions.