https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_def95c4c90148ac6a27cf42da_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) “Açıq qapı” günü keçirilib. I və II ixtisas qrupları üzrə imtahan vermiş abituriyentlər, o cümlədən IX və X sinif şagirdləri və onların valideynləri iştirak ediblər.
Görüş zamanı BANM-in rektoru Elmar Qasımov Ali Məktəbin üstünlükləri barədə ətraflı məlumat verib, SOCAR rəhbərliyinin diqqət və qayğısı sayəsində tələbələr üçün hər cür şərait yaradıldığını vurğulayıb. Rektor Ali Məktəb haqqında iştirakçıların suallarını cavablandırıb.
İnformasiya təhlükəsizliyi, Kompüter mühəndisliyi, Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi, Kimya mühəndisliyi, Neft-qaz mühəndisliyi və Biznesin idarə edilməsi ixtisaslarında təhsil alan tələbələrin təhsil və tələbəlik həyatı barədə təqdimat edilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_def95c4c90148ac6a27cf42da_o.jpg
The Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS) has hosted an Open Day for applicants who have passed I and II specialty group exams, as well as IX and X grade high school students and their parents.
BHOS Rector Elmar Gasimov gave the participants of the event detailed information about the advantages of the university. The rector emphasized that thanks to the attention and care of the SOCAR leadership, all the necessary conditions are being created for students. Elmar Gasimov answered the participants’ questions about Baku Higher Oil School.
During the event, a presentation was made about the student life of BHOS students majoring in Information Security, Computer Engineering, Process Automation Engineering, Chemical Engineering, Petroleum Engineering, and Business Administration.