https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_2abae9ee3a2903a21798f9ad6_o.jpg
Texnologiya həvəskarları və startap ideası olan hər kəsin nəzərinə, Kapital Bank-ın dəstəyi, Kiçik və Orta Biznes Subyektləri və Klublarının Assosiasiyasının (KOBSKA) təşkilatçılığı ilə Bakı şəhərində "iFest-İnnovasiya və Texnologiya" Festivalı baş tutacaq.
Layihənin əsas məqsədi texnologiya şirkətləri ilə gənclər arasında yeni əlaqələrin qurulması, startapların inkişafına dəstək olmaq, onların maliyyə imkanlarına çıxışını təmin etmək və ideaların nümayişini həyata keçirməkdir. Ölkəmizin noyabr ayında COP29-a ev sahibliyi edəcəyini nəzərə alaraq, builki festival COP29-a həsr olunacaq və “Yaşıl texnologiya – yaşıl dünya naminə” şüarı altında keçiriləcək.
Festivalda texnologiya sahəsində fəaliyyət göstərən şirkətlər və minimal mümkün məhsul (MVP) mərhələsinə çatan startaplar öz stendləri ilə iştirak edəcəklər. Həmçinin, yerli və xarici vençur fondları və mələk investorları da festivalda təmsil olunacaqlar. Festival 23 iyul 2024-cü il tarixində keçiriləcək.
Tədbir çərçivəsində müxtəlif maraqlı fəaliyyətlərin keçirilməsi planlaşdırılır ki, bunlara startapların təqdimatı, investor görüşləri, startap forumu, texnologiya şirkətlərinin və startapların sərgisi, eləcə də əyləncəli şou proqramlar daxildir.
Qeyd edək ki, “iFest-İnnovasiya və Texnologiya” festivalı silsilə xarakter daşıyır və növbəti illərdə də keçirilməsi planlaşdırılır. Festivalda gənclər, texnologiya həvəskarları və startapla maraqlanan hər kəs iştirak edə bilər.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_2abae9ee3a2903a21798f9ad6_o.jpg
Attention to all young people, technology enthusiasts, and those with startup ideas, organized by The Association of Small and Medium Business Entities and Clubs (KOBSKA) and supported by Kapital Bank, the “iFest-Innovation and Technology” festival will be held in Baku city.
The main goal of the project is to establish connections between technology companies and youth, support the development of startups, facilitate their access to financial resources, and showcase ideas. Considering our country will host COP29 in November, this year’s iFest will focus on COP29 under the slogan “Green technology - for a green world.”
Technology companies and startups at the minimal viable product (MVP) stage will participate with their booths at the festival. Local and international venture funds and angel investors will also be represented. The festival will take place at 23 July 2024.
Various engaging activities are planned during the event, including startup presentations, investor meetings, a startup forum, exhibitions of technology companies and startups, and entertaining shows.
Note that the “iFest-Innovation and Technology” festival is part of a series and is planned to be held annually. The festival invites all citizens interested in youth, technology enthusiasts, and startups to actively participate.