https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_2abae9ee3a2903a21798f9ad6_o.jpg
Texnologiya həvəskarları və startap ideası olan hər kəsin nəzərinə, Kapital Bank-ın dəstəyi, Kiçik və Orta Biznes Subyektləri və Klublarının Assosiasiyasının (KOBSKA) təşkilatçılığı ilə Bakı şəhərində "iFest-İnnovasiya və Texnologiya" Festivalı baş tutacaq.
Layihənin əsas məqsədi texnologiya şirkətləri ilə gənclər arasında yeni əlaqələrin qurulması, startapların inkişafına dəstək olmaq, onların maliyyə imkanlarına çıxışını təmin etmək və ideaların nümayişini həyata keçirməkdir. Ölkəmizin noyabr ayında COP29-a ev sahibliyi edəcəyini nəzərə alaraq, builki festival COP29-a həsr olunacaq və “Yaşıl texnologiya – yaşıl dünya naminə” şüarı altında keçiriləcək.
Festivalda texnologiya sahəsində fəaliyyət göstərən şirkətlər və minimal mümkün məhsul (MVP) mərhələsinə çatan startaplar öz stendləri ilə iştirak edəcəklər. Həmçinin, yerli və xarici vençur fondları və mələk investorları da festivalda təmsil olunacaqlar. Festival 23 iyul 2024-cü il tarixində keçiriləcək.
Tədbir çərçivəsində müxtəlif maraqlı fəaliyyətlərin keçirilməsi planlaşdırılır ki, bunlara startapların təqdimatı, investor görüşləri, startap forumu, texnologiya şirkətlərinin və startapların sərgisi, eləcə də əyləncəli şou proqramlar daxildir.
Qeyd edək ki, “iFest-İnnovasiya və Texnologiya” festivalı silsilə xarakter daşıyır və növbəti illərdə də keçirilməsi planlaşdırılır. Festivalda gənclər, texnologiya həvəskarları və startapla maraqlanan hər kəs iştirak edə bilər.

https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_2abae9ee3a2903a21798f9ad6_o.jpg
Внимание любителям технологии и тем, у кого есть стартап идеи. При поддержке Kapital Bank и организации Ассоциации клубов субъектов малого и среднего предпринимательства (KOBSKA) в г.Баку пройдет фестиваль «iFest- инновация и технология».
Основная цель проекта- установление новых связей между технологическими компаниями и молодежью, поддержка развития стартапов, обеспечение их доступа к финансовым возможностям, реализация демонстрации идей. Учитывая, что в ноябре в нашей стране пройдет саммит COP29, фестиваль в этом году будет посвящен этому событию и пройдет под лозунгом «Зеленые технологии – ради зеленого мира».
В фестивале примут участие компании, функционирующие в сфере технологий, и стартапы, достигшие стадии минимально жизнеспособного продукта (MVP) со своими стендами. Кроме того, на фестивале будут представлены отечественные и зарубежные венчурные фонды и бизнес-ангелы. Фестиваль пройдет 23 июля 2024 года.
В рамках мероприятия планируется проведение различных интересных мероприятий, в том числе презентаций стартапов, форум, встречи инвесторов, выставка технологических компаний, а также развлекательные шоу-программы.
Также отметим, что фестиваль «iFest-инновация и технология» будет проводиться и в последующие годы. В фестивале могут принять участие молодежь, любители технологий и все, кто интересуется стартапами.