https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_424382488a3c6bb5fcee4d925_o.jpg
Xəbər verdiyimiz kimi Kapital Bank-ın buraxılış həcmi 30 000 000 (otuz milyon) ABŞ dolları həcmində olan, subordinasiya olunmuş istiqrazları premium bazar seqmentində listinqə daxil edilmişdir.
Qeyd olunan istiqrazların Bakı Fond Birjasında abunə yazılışı üsulu ilə yerləşdirilməsi 8 iyul 2024-cü il tarixində yekunlaşıb. Yerləşdirmədə 33 fiziki və 4 hüquqi şəxs olmaqla, ümumilikdə 37 investor iştirak edib. Yerləşdirmə həcminə gəldikdə isə ümumi məbləğin 18 387 000 dolları (61%) fiziki şəxslərin, 11 613 000 dolları (39%) isə hüquqi şəxslərin payına düşüb.
Xatırladaq ki, təklif edilən istiqrazların hər birinin nominal dəyəri 100 dollar, illik faiz dərəcəsi 7%, ödəniş dövrü 90 gündən bir, tədavül müddəti 7 ildir. Sənədsiz, adlı, faizli, təmin edilməmiş istiqrazların yerləşdirmə üzrə anderrayteri “PAŞA Kapital İnvestisiya Şirkəti” QSC-dir.

https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_424382488a3c6bb5fcee4d925_o.jpg
As reported, Kapital Bank has listed subordinated dollar bonds totaling 30 000 000 USD in the premium market segment.
These bonds have been listed on the Baku Stock Exchange with subscription via the issuance of 33 physical and 4 legal entities, totaling 37 investors. The subscription placement, concluded on July 8, 2024, saw physical entities subscribing for USD 18 387 000 USD (61%) and legal entities for 11 613 000 USD (39%).
It is noteworthy that each bond offered has a nominal value of 100 AZN, an annual interest rate of 7%, with payments made every 90 days, and a maturity period of 7 years. The bonds are uncertified, registered, interest-bearing, and unsecured. The underwriter for the bond placement is “PASHA Capital Investment Company” CJS.