https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_a6a4269f2ac5cd02a26674d27_o.jpg
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) Korporativ Sosial Məsuliyyət (KSM) Komitəsi tərəfindən Daşkəsən rayonunun ucqar Çovdar, Quşçu kəndləri, eləcə də digər yaşayış məntəqələrindən olan sakinlər ilə növbəti görüş keçirilib.
Çovdar İnteqrəolunmuş Regional Emal Sahəsində keçirilən görüşdə “AzerGold” QSC-nin İdarə Heyəti sədrinin müavini, KSM Komitəsinin sədri Xəyyam Fərzəliyev iştirak edib. X.Fərzəliyev çıxış edərək, Səhmdar Cəmiyyətin fəaliyyət göstərdiyi Gəncə-Daşkəsən iqtisadi rayonunda, xüsusilə istismar işləri həyata keçirilən mədənlərin yaxınlığında yerləşən kənd və qəsəbələrin sakinlərinin sosial-iqtisadi vəziyyətinin yaxşılaşdırılması, ətraf mühitin mühafizəsi istiqamətində görülən işlərdən danışıb.
Bildirilib ki, “AzerGold” QSC məsuliyyət zonalarında dayanıqlı inkişaf məqsədlərini daim diqqətdə saxlamaqla dövlətimizin yürütdüyü sosial siyasətə töhfələrini verir. Səhmdar Cəmiyyət fəaliyyət göstərdiyi bölgədə yerli icmaların məşğulluq, təhsil, sağlamlıq, inklüziv inkişaf, idman, mədəniyyət və digər istiqamətlərdə inkişafı yönündə ardıcıl və sistemli layihələr icra edir. Cari il ərzində də bu istiqamətdə işlərin icrasının davam etdiriləcəyi diqqətə çatdırılıb. Daha sonra vətəndaşların müraciətləri dinlənilib, yeni təşəbbüslər və aktual məsələlər müzakirə edilib.
Qeyd edək ki, “AzerGold” QSC-nin KSM Komitəsi tərəfindən sosial ehtiyacların müəyyənləşdirilməsi məqsədi ilə bölgə əhalisi ilə ənənəvi görüşlərin təşkili davam etdiriləcək.

https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_a6a4269f2ac5cd02a26674d27_o.jpg
Комитет корпоративной социальной ответственности (КСО) Закрытого акционерного общества (ЗАО) «AzerGold» организовал очередную встречу с жителями отдаленных сел Човдар и Гушчу, а также других населенных пунктов Дашкесанского района.
Во встрече, прошедшей на Човдарском интегрированном региональном участке по переработке, принял участие заместитель Председателя Правления и Председатель Комитета КСО ЗАО «AzerGold» Хайям Фарзалиев. В своем выступлении Х.Фарзалиев рассказал о мерах по охране окружающей среды и улучшению социально-экономического положения жителей сел и поселков Гянджа-Дашкесанского экономического региона, где действует акционерное общество, в частности, расположенных рядом с рудниками, где ведутся эксплуатационные работы.
Он отметил, что ЗАО «AzerGold» вносит вклад в социальную политику нашего государства, ориентируясь на цели устойчивого развития в зонах своей ответственности. Акционерное общество реализует последовательные и системные проекты в сферах занятости, образования, здравоохранения, инклюзивного развития, спорта, культуры и других направлениях развития местных сообществ в регионе своей деятельности. Было подчеркнуто, что работы в этом направлении будут продолжены и в текущем году. Далее были заслушаны обращения граждан, обсуждены новые инициативы и актуальные вопросы.
Отметим, что Комитет КСО ЗАО «AzerGold» продолжит организовывать традиционные встречи с населением региона для выявления социальных нужд.