https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_cc072c46e1df09c4b7e15e995_o.jpg
Azərbaycan dilinin inkişafına töhfə vermək məqsədilə “Nar”ın dəstəyi ilə “Diksiya Akademiyası”nın növbəti dəfə təşkil etdiyi “Ana dilində hekayəni danış” adlı natiqlik çempionatının yarımfinal mərhələsi uğurla yekunlaşıb.
19 nəfərin iştirak etdiyi “Ana dilində hekayəni danış” adlı natiqlik çempionatının yarımfinal mərhələsi boyunca iştirakçılara məzmun seçiminin önəmi, bədən dili və səs istifadəsi, auditoriya ilə bağ yaratmaq və çıxış zamanı yaddaqalan mesaj ötürmək mövzularında hərtərəfli təlimlər keçirilib. Üstün nitq bilikləri sayəsində final mərhələsinə keçən 10 iştirakçı isə səhnədə peşəkar çıxış etmə bacarıqları üzrə dəyərləndirilərək 1 avqust tarixində keçiriləcək final mərhələsində mükafatlandırılacaq.
“Nar” Azərbaycanın mədəni irsinin qorunması və təbliği üçün ana dilimizin inkişafına yönəlik layihələri fəal şəkildə dəstəkləyir. Bununla yanaşı, gənc nəslə ünsiyyət və özünüifadə bacarıqlarını inkişaf etdirmək imkanı yaradır. Mobil operatorun korporativ sosial məsuliyyət sahəsində gerçəkləşdirdiyi layihələr haqqında ətraflı məlumatı nar.az səhifəsindən əldə edə bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_cc072c46e1df09c4b7e15e995_o.jpg
В целях содействия развитию азербайджанского языка успешно завершился полуфинальный этап ораторского чемпионата «Расскажи историю на родном языке», организованного «Академией Дикции» при поддержке Nar.
19 человек приняли участие в полуфинале ораторского чемпионата под названием «Расскажи историю на родном языке», в ходе которого проводились всесторонние тренинги по таким темам, как важность выбора содержания, использование языка тела и голоса, создание связи с аудиторией и передача запоминающегося посыла во время выступления. 11 участников, прошедших в финал благодаря превосходным ораторским навыкам, будут оценены по уровню профессионализма публичных выступлений и награждены на заключительном этапе 1 августа.
Nar активно поддерживает проекты, направленные на развитие азербайджанского языка с целью защиты и популяризации культурного наследия Азербайджана. В то же время это создает возможность для молодого поколения развивать навыки общения и самовыражения. Подробную информацию о проектах, реализуемых мобильным оператором в сфере корпоративной социальной ответственности, вы можете получить на странице nar.az.