https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_ef518af242c0fe7d8362226a3_o.jpg
Avqustun 1-3-də Bakı Dövlət Universitetində (BDU) “Sky Observation Festival 2024” (SOF 2024) layihəsi çərçivəsində astronomik müşahidə günləri keçiriləcək.
Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi ilə həyata keçirilən layihənin məqsədi tələbələrin astronomiyaya marağını artırmaq, onları bu sahədə dünyada aparılan müasir tədqiqatlar və istifadə olunan yüksək texnologiyalarla tanış etməkdir.
Açıq formatda keçiriləcək festivalın digər məqsədi isə maraqlananları göy cisimləri ilə tanış etmək, müxtəlif mövzular ətrafında müzakirələr aparmaq, elmi-kütləvi tədbirlər keçirməkdir.
“SOF 2024” festivalı çərçivəsində BDU tələbələri arasında “Astronomy Quiz” müsabiqəsi keçiriləcək. Müsabiqə haqqında ətraflı məlumat almaq və ona qatılmaq üçün aşağıdakı linkə daxil olmaq lazımdır: https://docs.google.com/forms/d/1E0oCZ9xyfP89enCIsMjw1qGa2-BpjkzcCZrw0-VjESw/edit

https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_ef518af242c0fe7d8362226a3_o.jpg
1-3 августа в рамках проекта «Sky Observation Festival 2024» (SOF 2024) в Бакинском государственном университете (БГУ) пройдут дни астрономических наблюдений.
Цель проекта, реализуемого при финансовой поддержке Фонда молодежи, – повысить интерес студентов к астрономии, ознакомить их с современными исследованиями, проводимыми в этой области, и высокими технологиями, используемыми в этой области. Другая цель фестиваля — ознакомление интересующихся небесными телами, проведение дискуссий на различные темы, проведение научно-массовых мероприятий.
В рамках фестиваля SOF 2024 среди студентов БГУ пройдёт конкурс «Astronomy Quiz». Чтобы получить дополнительную информацию о конкурсе и принять в нем участие, вам необходимо перейти по следующей ссылке: https://docs.google.com/forms/d/1E0oCZ9xyfP89enCIsMjw1qGa2-BpjkzcCZrw0-VjESw/edit.