https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_499593e6c6a169776abd3d653_o.jpg
İyulun 24-də Bakıda Dünya Bankı Qrupunun “Əlverişli biznes mühiti” layihəsinin “Kommunal xidmətlər (internet)” indikatoru ilə bağlı müvafiq sahədə təkmilləşmələrin həyata keçirilməsinə dair 2024-cü il üzrə Yol Xəritəsinin təqdimatı keçirilib.
İclasda Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyanın “İnternetə qoşulma və internet infrastrukturu” işçi qrupunun rəhbəri, rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini Şahin Babayev çıxış edib.
Nazir müavini bildirib ki, işçi qrupu “Kommunal xidmətlər (internet)” indikatorunun bir sıra komponentləri əsasında təhlillər aparıb, həmin təhlillər və müvafiq təkliflər əsasında Yol Xəritəsi hazırlanıb.
Şahin Babayev qeyd edib ki, Yol Xəritəsinin həyata keçirilməsində maraqlı tərəf olaraq biznes və ictimaiyyət nümayəndələrinin məlumatlandırılması, islahatların hazırlanması və həyata keçirilməsi prosesində onların aktiv iştirakı və rəylərin təqdim olunması üçün əlverişli imkanların yaradılması görüləcək kompleks tədbirlərin səmərəliliyinin artırılmasına xidmət edəcək.
Çıxışlarda Yol Xəritəsinin əhəmiyyəti və icrasına dair qarşıda duran vəzifələr tədbir iştirakçılarının diqqətinə çatdırılıb.
Məlumat üçün bildirək ki, sözügedən Yol Xəritəsi 9 iyul 2024-cü il tarixində Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyanın sədri tərəfindən təsdiq edilib.

https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_499593e6c6a169776abd3d653_o.jpg
24 июля в Баку состоялась презентация Дорожной карты на 2024 год по реализации улучшений в соответствующей сфере по индикатору «Коммунальные услуги (интернет)» проекта «Благоприятная бизнес-среда» группы Всемирного банка.
На заседании выступил руководитель рабочей группы по подключению к интернету и интернет-инфраструктуре Комиссии по бизнес-среде и международным рейтингам, заместитель министра цифрового развития и транспорта Шахин Бабаев.
Заместитель министра сообщил, что рабочая группа провела анализы на основе ряда компонентов индикатора «Коммунальные услуги (интернет)». По его словам, на основе этих анализов и соответствующих предложений была разработана Дорожная карта.
Шахин Бабаев отметил, что как заинтересованная сторона в реализации Дорожной карты информирование представителей бизнеса и общественности, их активное участие в процессе подготовки и реализации реформ, создание благоприятных возможностей для представления мнений послужит повышению эффективности комплекса мер, которые предстоит принять.
В выступлениях до внимания участников мероприятия была доведена важность Дорожной карты и предстоящие задачи по ее реализации.
Отметим, что данная Дорожная карта была утверждена председателем Комиссии по бизнес-среде и международным рейтингам 9 июля 2024 года.