https://innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_e74d16e9536270c79dff389a7_o.jpg
Qafarov İlham Qafar oğlu VTB (Azərbaycan) bankının Audit Komitəsinin sədri vəzifəsinə təyin edilib. Bu barədə qərar bankın Səhmdarlarının Yığıncağında qəbul edilib.
O, yeni təyinatla yanaşı, bankın Müşahidə Şurasının müstəqil üzvü vəzifəsində çalışmağa davam edəcək.
Qeyd edək ki, Qafarov İlham Qafar oğlu 1981-ci ildə Gəncədə anadan olub. Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində “Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər” ixtisası üzrə bakalavr və magistr təhsili alıb.
AccessBank, Azərbaycan Beynəlxalq Bankı, VTB (Azərbaycan) və digər beynəlxalq maliyyə təşkilatlarında bank eksperti və milli məsləhətçi vəzifələrində çalışıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_e74d16e9536270c79dff389a7_o.jpg
Гафаров Ильхам Гафар оглы утвержден на должность Председателя Аудиторского Комитета ВТБ (Азербайджан). Решение об этом принято на собрании акционеров банка.
Наряду с новым назначением, он продолжит занимать позицию независимого члена Наблюдательного Совета ВТБ (Азербайджан).
Гафаров Ильхам Гафар оглы родился 1981 году в Гяндже. Получил степень магистра и бакалавра по специальности «Международные экономические отношения» в Азербайджанском государственном экономическом университете.
Работал в таких банках, как AccessBank, Международный банк Азербайджана, ВТБ (Азербайджан), а также в ряде международных организаций в качестве банковского эксперта и национального консультанта.