Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılmış SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza tərəfdaş çevrəsini genişləndirməyə davam edir. “SİMA İmza” ilə öz xidmətlərini rəqəmsallaşdıran növbəti qurum “Grand-Mart” MMC olub.
“SİMA İmza” müəssisə daxili sənədlərin imzalanması portalına inteqrasiya edilib. İnteqrasiya sayəsində müəssisəyə daxil olan şirkətlərdə bütün sənədləşmə işləri elektronlaşdırılıb. Bundan başqa, yeni işçilərin işə qəbulu zamanı əmək müqavilələrinin imzalanması, mövcud işçilərin isə əmək fəaliyyəti ilə bağlı digər işlərinin rəsmiləşdirilməsi proseslərində sənədlərin “SİMA İmza” ilə imzalanmasına başlanılıb.
Qeyd edək ki, “Grand-Mart” MMC-ə “Grandmart”, “Megastore”, “Bizim market”, “Novas Home”, “Bolmart” kimi böyük marketlər şəbəkələri daxildir.
SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza həm vətəndaşlar, həm də xidmət təklif edənlər üçün bir sıra üstünlüklər yaradır. Hər iki seqment üzrə maliyyə xərcləri azalır və vaxt itkisinin qarşısı alınır. SİMA-nın istənilən sistemə inteqrasiya oluna bilməsi, eləcə də avtomatlaşdırma istifadəçilər üçün sürətli və istənilən sayda imzalama imkanı da qazandırır. Rəqəmsal xidmətlərə əlçatanlığı artıran imzanın ölkəmizdə biznes proseslərini sürətləndirəcəyi gözlənilir. SİMA rəqəmsal imza ilə bağlı daha ətraflı məlumatı www.sima.az saytından və “157” Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə edə bilərsiniz.

The SİMA digital signature, developed by AzInTelecom LLC under the Ministry of Digital Development and Transport, continues to expand its list of partners. The latest to digitize its services using “SİMA İmza” is Grand-Mart LLC.
“SİMA İmza” has been integrated into the internal document signing portal of Grand-Mart, fully digitalizing all documentation processes within the holding's institutions. Additionally, the signing of employment contracts for new hires and other work-related documents for existing employees is now done using “SİMA İmza”.
It's worth noting that major retail chains such as Grandmart, Megastore, Bizim Market, Novas Home, and Bolmart are part of Grand-Mart LLC.
The SİMA digital signature offers numerous advantages for both citizens and service providers. It reduces financial costs and saves time for both segments. SİMA’s ability to integrate into any system and its automation features allow users to sign documents quickly and in various ways. By enhancing accessibility to digital services, SİMA is expected to accelerate business processes in the country. For more information about SİMA, visit www.sima.az or contact the call center at 157.