“Bağlantını asanlaşdırır, həyatı daha dolğun edirik” strateji məqsədinə sadiq qalan “Azercell Telekom” MMC bu istiqamətdə daha bir yeniliyə imza atır.
Sentyabrın 2-dən etibarən “Azercell” ofislərində rəqəmsal şəxsiyyət vəsiqəsini təqdim edən abunəçilər tam xidmət spektrindən yararlana biləcəklər. Layihə İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi (İRİA) ilə əməkdaşlıq əsasında həyata keçirilir. Belə ki, “mygov” tətbiqi vasitəsilə şəxsiyyəti təsdiq edən məlumatları göstərən müştərilər “Azercell Eksklüziv” ofislərində istənilən əməliyyatı həyata keçirmək imkanı əldə edirlər. Bununla da müştəri məmnuniyyətini hər zaman diqqət mərkəzində saxlayan “Azercell” abunəçilərinə daha operativ və rahat şəkildə xidmət göstərilməsini, eləcə də məlumat təhlükəsizliyini təmin edir. Bu yenilik tez bir zamanda “Azercell”in bütün diler mağazalarında da əlçatan olacaq.
Qeyd edək ki, bu dəyişikliklər Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin imzaladığı 2024-cü il 16 iyul tarixli Fərmana əsasən icra edilir.

Pursuing its strategic goal of “Easing Connectivity, Empowering Lives!”, “Azercell Telecom” LLC is introducing another innovation in customer service. Starting from 02.09.2024, Azercell accepts digital identity cards for all transactions at its offices. This project is being carried out in collaboration with the Innovation and Digital Development Agency (IDDA).
Customers can now benefit from any services at Azercell Exclusive offices by presenting their identity verification information via the “mygov” application. This initiative aligns with Azercell’s dedication to enhancing customer satisfaction, by offering efficient, secure and convenient service. In the near future, the new feature will also be available across all Azercell dealer stores.
It should be noted that the updates are being implemented in accordance with the Decree signed by President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev on July 16, 2024.