“Bağlantını asanlaşdırır, həyatı daha dolğun edirik” strateji məqsədinə sadiq qalan “Azercell Telekom” MMC bu istiqamətdə daha bir yeniliyə imza atır.
Sentyabrın 2-dən etibarən “Azercell” ofislərində rəqəmsal şəxsiyyət vəsiqəsini təqdim edən abunəçilər tam xidmət spektrindən yararlana biləcəklər. Layihə İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi (İRİA) ilə əməkdaşlıq əsasında həyata keçirilir. Belə ki, “mygov” tətbiqi vasitəsilə şəxsiyyəti təsdiq edən məlumatları göstərən müştərilər “Azercell Eksklüziv” ofislərində istənilən əməliyyatı həyata keçirmək imkanı əldə edirlər. Bununla da müştəri məmnuniyyətini hər zaman diqqət mərkəzində saxlayan “Azercell” abunəçilərinə daha operativ və rahat şəkildə xidmət göstərilməsini, eləcə də məlumat təhlükəsizliyini təmin edir. Bu yenilik tez bir zamanda “Azercell”in bütün diler mağazalarında da əlçatan olacaq.
Qeyd edək ki, bu dəyişikliklər Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin imzaladığı 2024-cü il 16 iyul tarixli Fərmana əsasən icra edilir.

Придерживаясь своей стратегической цели «Упрощаем доступ, расширяем возможности!», ООО Azercell Teleсom представляет очередное новшество в этой концепции. Начиная со 2 сентября 2024 года, абоненты могут воспользоваться полным спектром услуг в офисах Azercell при наличии цифрового удостоверения личности. Проект реализуется совместно с Агентством инноваций и цифрового развития (IRIA).
Таким образом, абоненты смогут осуществить любую операцию в офисах Azercell Exclusive, предоставив необходимые данные для подтверждения личности через приложение myGov. Эта инициатива подчеркивает приверженность Azercell, обеспечению высокого уровня удовлетворенности клиентов, предлагая им более быстрое и удобное обслуживание, а также гарантируя безопасность персональной информации. Это новшество в ближайшее время также будет доступно во всех дилерских магазинах Azercell.
Отметим, что данные изменения реализованы на основании Указа Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева от 16 июля 2024 года.