https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_fe5444175a2f80d70f3b27585_o.jpg
Azərbaycanın milli aviadaşıyıcısı AZAL “AZAL Miles” loyallıq proqramının tamamilə yenilənməsini və rebrendinqini başa çatdırıb. Həmçinin aviaşirkət qabaqcıl texnologiyalar və xidmətlərin rəqəmsallaşdırılmasını tətbiq etməklə müştərilərin şəxsi kabinetini modernləşdirib. Bu dəyişikliklər istifadəçilərə unikal imkanlar təqdim edir.
Loyallıq proqramının yenilənməsi və şəxsi kabinetin təkmilləşdirilməsi aviaşirkətin daha geniş transformasiya strategiyasının bir hissəsidir. Bu təşəbbüslərin əsas məqsədi xidmət keyfiyyətinin yüksəldilməsi və AZAL-ın beynəlxalq bazarda mövqeyinin möhkəmləndirilməsidir.
Transformasiya çərçivəsində yenilənmiş şəxsi kabinet daha rahat və funksional olub. Rəqəmsallaşma sayəsində sərnişinlər bütün lazımi xidmətləri – aviabiletlərin alınmasından, rezervasiyaların idarə edilməsindən tutmuş millərin idarə edilməsinə qədər – onlayn şəkildə həyata keçirə bilərlər. Şəxsi kabinetdə tətbiq olunan innovativ həllər “AZAL Miles” proqramı ilə qarşılıqlı əlaqəni xeyli asanlaşdırır və xidmətdən istifadəni mümkün qədər rahat və səmərəli edir.
“AZAL Miles” loyallıq proqramının yeni versiyası əvvəlkini əvəz etməklə yanaşı, müştərilərə əvvəl mövcud olmayan imkanlar təqdim edərək funksionallığı və imtiyazları xeyli genişləndirib. Proqramın bütün aspektləri müasir rəqəmsal standartlara uyğun olaraq yenidən işlənib. Proqramın yeni “Fürsətləri səmada tutun” (“More miles, more skies”) şüarı onun müasir səyahətçilərin ehtiyaclarına yönəlmiş yenilənmiş sistem kimi statusunu vurğulayır.
Proqramın əsas yeniliklərinə aşağıdakılar daxildir:
- İmtiyazların sayının artması;
- Millərin sürətli toplanması və istifadəsi;
- Eksklüziv təkliflərə çıxış;
- “Classic”, “Gold” və “Platinum” statuslarına əlavə olaraq iki yeni status – “Silver” və “Elite” tətbiq olunub.
Proqramın bütün statusları üzrə imtiyazlarına aşağıdakılar daxildir:
- Ön və geniş oturacaq seçimləri;
- Ödənişsiz baqaj;
- Sürətli keçid;
- Biznes zala pulsuz giriş;
- Xidmət sinfinin ödənişsiz yüksəldilməsi;
- Mükafatlandırıcı aviabiletin tarixinin cəriməsiz dəyişdirilməsi;
- Prioritetli qeydiyyat və təyyarəyə minik;
- Prioritetli baqaj daşınması.
“AZAL Miles”ın əsas xüsusiyyətləri:
- Ailə hesabı: ailə üzvlərinə millərini bir hesabda toplamaq imkan yaradır;
- Mükafatlandırıcı aviabilet: artıq mil ilə bilet satılan istiqamətlər üzrə mükafatlandırıcı aviabiletlərə limit tətbiq olunmur;
- Millərin köçürülməsi: proqram iştirakçıları milləri bir-birilərinə köçürə biləcəklər;
- Millərin alışı: iştirakçılar həm özlərinə, həm də digər iştirakçılar üçün ödənişli şəkildə millər ala bilərlər;
- Status ballarının alışı: istifadəçilər statuslar üzrə müəyyən tələblərdən sonra ödənişlə status ballarını ala bilərlər;
- Millərin status ballarına çevrilməsi: əlavə imtiyazlar və daha çox ölkəyə uçmaq imkanı əldə etmək üçün yeni funksiya;
- Müddəti bitmiş millərin bərpası: iştirakçılar müddəti bitmiş milləri müəyyən şərtlərlə bərpa edə bilərlər.
Yenilənmiş proqramda iştirakçılarımız üçün hədiyyələr də hazırlanıb. Belə ki, ilk uçuş və hər bir yeni statusa keçid zamanı “Xoş gəldin” milləri, eləcə də doğum günü milləri təqdim edilir.
Dəyişikliklər zamanı aşağıdakı güzəştlər tətbiq edilib:
1. Bütün iştirakçıların milləri bitmə müddətindən asılı olmayaraq 2027-ci ilin avqust ayına qədər 3 il müddətinə uzadılıb.
2. Status balları üçün son 12 ay deyil, son 20 ay ərzində həyata keçirilən uçuşlar nəzərə alınıb.
3. Yeni proqram istifadəyə verilən gündən sonra uçuş edən hər bir iştirakçıya 300 “Xoş gəldin” mili hədiyyə edilir.
4. Heç bir uçuş etməyən əvvəlki “Gold” statuslu iştirakçılar ən azı “Silver”, “Platinum” statuslu iştirakçılar isə ən azı “Gold” statusunda saxlanılıb. Ən azı 1 dəfə uçuş edənlər isə öz statuslarında saxlanılıb.
5. Öncəki “Classic”, “Gold”, “Platinum” statuslu iştirakçılar həyata keçirdikləri uçuşlardan asılı olaraq “Elite” statusuna yüksələ bilərlər.
6. 18 yaşdan yuxarı hər kəs və ya valideyn köməyi ilə 2 yaşdan yuxarı uşaqlar şəxsi kabinetdə qeydiyyatdan keçməklə proqramın iştirakçısı ola bilər.
Ətraflı məlumat üçün www.azal.az/az/azal-miles/discovery/faq linkinə keçid edə bilərsiniz.
Bu dəyişikliklər şəxsi kabinetin modernləşdirilməsi və “AZAL Miles” proqramının yenilənməsinin aviaşirkətin ümumi transformasiya strategiyasının bir hissəsi olaraq xidmət və müştəri təcrübəsini təkmilləşdirməyə yönəlmiş iki fərqli, lakin bir-biri ilə əlaqəli layihə olduğunu vurğulayır.

https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_fe5444175a2f80d70f3b27585_o.jpg
Национальный авиаперевозчик Азербайджана AZAL завершил полное обновление и ребрендинг программы лояльности AZAL Miles. Одновременно с этим авиакомпания модернизировала личный кабинет клиентов, внедрив передовые технологии и цифровизацию сервиса. Эти изменения предоставляют уникальные возможности для пользователей.
Проекты по обновлению программы лояльности и модернизации личного кабинета являются частью более масштабной трансформации авиакомпании. Основная цель этих инициатив — повышение качества обслуживания и укрепление позиций AZAL на международном рынке.
Обновленный в рамках трансформации личный кабинет AZAL стал еще более удобным и функциональным. Благодаря цифровизации, пассажиры могут осуществлять все необходимые действия – от покупки авиабилетов, управления бронированием до управления милями – в онлайн-режиме. Инновационные решения, внедренные в личный кабинет, значительно упрощают взаимодействие с программой AZAL Miles и делают использование сервиса максимально комфортным и эффективным.
Новая версия программы лояльности AZAL Miles не только заменила предыдущую, но и значительно расширила функционал и привилегии, предложив клиентам возможности, которые ранее не были доступны.
Все аспекты программы были переработаны с учетом современных цифровых стандартов. Новый слоган программы More miles, more skies (“Fürsətləri səmada tutun”) подчеркивает ее статус как обновленной системы, ориентированной на потребности современных путешественников.
Ключевые обновления программы включают:
- Увеличение числа привилегий.
- Ускоренное накопление и использование миль.
- Упрощенный доступ к эксклюзивным предложениям.
- Введение двух новых статусов — Silver и Elite, дополняющих Classic, Gold и Platinum.
Основные преимущества для всех статусов программы:
- Выбор места в первых рядах или с дополнительным пространством.
- Бесплатный багаж.
- Бесплатный доступ в бизнес-зал.
- Ускоренное прохождение предполетных формальностей.
- Бесплатное повышение класса обслуживания.
- Изменение даты поощрительного авиабилета без штрафа.
- Приоритетная регистрация и посадка.
- Приоритетная перевозка багажа.
Основные нововведения AZAL Miles:
- Семейный аккаунт: объединение миль членов семьи на одном счете.
- Неограниченные поощрительные авиабилеты: без лимита на количество билетов, приобретаемых за мили.
- Передача миль: возможность передачи миль между участниками программы.
- Покупка миль: приобретение миль для себя или других.
- Покупка статусных баллов: возможность приобретения статусных баллов при выполнении определенных условий.
- Конвертация миль в статусные баллы: для расширения географии путешествий и получения дополнительных привилегий.
- Восстановление истекших миль: возможность восстановления миль при выполнении определенных условий.
- Программа также предлагает вознаграждения, включая «Приветственные» мили за первый полет, повышение статуса, а также мили в честь дня рождения.
В ходе изменений участникам были предоставлены следующие привилегии:
- Полетные мили всех участников продлены на 3 года, до августа 2027 года, независимо от срока их действия.
- Для начисления статусных баллов учитываются полеты за последние 20 месяцев, а не 12.
- Каждый участник, совершивший рейс после запуска новой программы, получит 300 «Приветственных» миль.
- Участники сохраняют или повышают свои статусы в зависимости от предыдущего уровня и количества рейсов: Gold сохраняет как минимум Silver, Platinum — как минимум Gold.
- Все участники предыдущих уровней Classic, Gold и Platinum могут повысить статус до Elite, в зависимости от количества совершенных рейсов.
- Присоединиться к программе может любой человек старше 18 лет, а также дети старше двух лет через одного из родителей.
Для получения дополнительной информации, включая ответы на часто задаваемые вопросы, посетите: www.azal.az/ru/azal-miles/discovery/faq.
Эти изменения подчеркивают, что модернизация личного кабинета и обновление программы AZAL Miles – это два различных, но взаимосвязанных проекта, направленных на улучшение сервиса и клиентского опыта в рамках общей стратегии трансформации авиакомпании.