Əvvəllər Httpool by Aleph kimi tanınan və dünya üzrə aparıcı rəqəmsal reklam platformalarının əsas satış təmsilçisi olan Aleph, TikTok-un Azərbaycanda reklam imkanlarını təqdim etmək üçün rəsmi tərəfdaş seçilib. Bu strateji tərəfdaşlıq Aleph-ə, ölkədəki böyük və aktiv istifadəçi auditoriyasına çıxmaq istəyən bizneslər üçün unikal reklam həlləri təqdim etməyə imkan verəcək.
TikTok-un Azərbaycanda rəsmi tərəfdaşı kimi Aleph, reklam həllərini yerli bazara təqdim edəcək, TikTok-un regional komandası ilə birlikdə müştərilər üçün optimal strategiyalar və həllər tapacaq, onlarla ən yaxşı təcrübələrini bölüşəcək. Hazırda dünya üzrə 1 milyarddan çox istifadəçi auditoriyası olan TikTok Azərbaycanda da sürətlə populyarlıq qazanmağa davam edir. Bu tərəfdaşlıq brendlərə dünyanın ən innovativ platformalarından birinin aktiv icması ilə əlaqə qurmaq üçün əla bir imkan yaradacaq.
TikTok Qlobal Biznes Həllərinin Şərqi Avropa və Mərkəzi Asiya üzrə baş direktoru Anastasiya Panina deyib: "Azərbaycanda TikTok-un reklam tərəfdaşı olaraq Aleph ilə əməkdaşlığımızı elan etməkdən məmnunluq duyuruq. Biz bu ekosistemi daha da inkişaf etdirməyi planlaşdırırıq və bu tərəfdaşlıq sayəsində Azərbaycandakı reklamverənlər digər platformaların təqdim edə bilməyəcəyi yeni rəqəmsal reklam formatlarına çıxış əldə edəcək, eyni zamanda da peşəkar yerli servisdən faydalanacaqlar."
Aleph şirkətinin regional direktoru Sergey Dovedov bildirib: "TikTok qısa mobil videoların yerləşdirilməsi üçün aparıcı platformadır. Azərbaycandakı tərəfdaşlığımız reklamverənlərə agentliklərə, kiçik və orta biznesə TikTok-un innovativ reklam həllərinə çıxış imkanı yaradaraq, onların biznes məqsədlərini effektiv şəkildə həll etmələrinə kömək edəcək. Tərəfdaşlarımızı öyrədərək və onlarla biliklərimizi bölüşərək hər kəs üçün rəqəmsal reklama çıxışı təmin etmək missiyamıza sadiq qalırıq."
TikTok qısa mobil videolar üçün aparıcı platforma olaraq, yaradıcılıq və özünüifadə üçün geniş imkanlar təklif edir. Qlobal istifadəçi və müəllif icması ilə TikTok, dünya miqyasında müxtəlif məzmun və təcrübələr təqdim edir ki, bu da geniş auditoriyalara təsir göstərir.
Aleph haqqında
Aleph 140-dan çox ölkədə fəaliyyət göstərən və 26 000-dən çox reklamverəni 3 milyarddan çox istehlakçı ilə birləşdirən qlobal, rəqəmsal reklam şirkətidir. TikTok, X, Microsoft, Google daxil olmaqla 60-dan çox aparıcı rəqəmsal media platforması ilə tərəfdaşlıq edərək, Aleph bizneslərə və icmalara inkişaf etməkdə olan bazarlarda dəstək verir. Şirkət lokalizə olunmuş həllərlə birlikdə müstəqil texnologiyalar təqdim edir, yerli sənaye və platforma ekspertlərindən ibarət komandalarla xidmət göstərir.
Aleph və TikTok qlobal əməkdaşlığa 2019-cu ildə Latın Amerikasının və Avropanın bazarlarını əhatə etməklə başlayıblar. 2024-cü ilə qədər onlar bu əməkdaşlığı Azərbaycanın da daxil olduğu yeni bazarları əhatə edəcək şəkildə genişləndirdilər. 2024-cü ilə qədər isə əməkdaşlığın təsir dairəsini Azərbaycana qədər daha da genişləndiriblər.

Aleph, ранее известный как Httpool by Aleph, ведущий селлер мировых платформ в сфере цифровой рекламы, был выбран в качестве официального партнера по продаже рекламных возможностей TikTok в Азербайджане. Это стратегическое партнерство позволит Aleph предоставлять уникальные рекламные решения для бизнеса, которые хотят выйти на большую активную аудиторию пользователей платформы в стране.
В качестве официального партнера TikTok в Азербайджане, Aleph будет предлагать решения TikTok рекламному рынку, совместно с региональной командой TikTok находить оптимальные стратегии и решения для клиентов, делиться с ними знаниями и лучшими практиками. Сейчас аудитория TikTok в мире составляет более 1 миллиарда пользователей, и платформа продолжает набирать популярность в Азербайджане. Это партнерство даст отличную возможность брендам взаимодействовать с активным сообществом одной из самых инновационных платформ.
Анастасия Панина, генеральный директор TikTok Global Business Solutions в Восточной Европе и Центральной Азии, сказала: "Мы очень рады старту сотрудничества с Aleph, нашим партнером в Азербайджане. Мы планируем продолжать улучшать нашу экосистему, и с помощью этого партнерства рекламодатели в стране получат доступ к инновационным цифровым рекламным форматам, которые не предлагает ни одна другая платформа, при этом они получат профессиональный локальный сервис".
Сергей Доведов, региональный директор Aleph, сообщил: "TikTok - это ведущая платформа для размещения коротких мобильных видеороликов. Наше партнерство в Азербайджане поможет рекламодателям, агентствам, малому и среднему бизнесу эффективно решать бизнес-задачи, предоставляя им доступ к инновационным рекламным решениям TikTok. Обучая наших партнеров и делясь с ними знаниями, мы остаемся верны нашей миссии: предоставить всем в мире доступ к цифровой рекламе".
O TikTok
TikTok - это ведущая платформа для коротких мобильных видеороликов, предлагающая широкие возможности для творчества и самовыражения. TikTok объединяет глобальное сообщество пользователей и авторов и предлагает разнообразный контент и впечатления, которые находят отклик у аудитории по всему миру.
Об Aleph
Aleph - это глобальная компания, занимающаяся цифровой рекламой, которая работает в более чем 140 странах, соединяя более 26 000 рекламодателей с более чем 3 миллиардами потребителей. Благодаря партнёрствам с более чем 60 ведущими цифровыми медиа-платформами, включая TikTok, X, Microsoft, Google и другие, Aleph поддерживает бизнесы и сообщества на развивающихся рынках, создавая и предоставляя собственные технологии с локализованными решениями, предлагая местные команды экспертов в отрасли и на платформах.
Aleph и TikTok начали глобальное сотрудничество в 2019 году, охватывая рынки Латинской Америки и Европы. К 2024 году они расширили сферу действия своего соглашения на Азербайджан.