https://innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_f1905006a8e224882944c4c0e_o.jpg
Qazaxıstan Respublikasının Qvardiya qarnizonunda 9 ölkənin iştirakı ilə keçirilən "Artilleriya atəşinin ustaları” müsabiqəsinin sonuncu mərhələsi icra olunub.
Estafet yarışında komandamızın hər iki heyəti peşəkarlıq nümayiş etdirərək qarşıya qoyulan bütün tapşırıqların öhdəsindən bacarıqla gəliblər.
Hərbi qulluqçularımız növbəli şəkildə maneələr zolağını və minalanmış ərazini keçib, pulemyot, minaatan, qumbaraatan və avtomatlardan təyin olunan hədəfləri sərrast atəşlə məhv ediblər.
Mərhələni müvəffəqiyyətlə başa vuran artilleriyaçılarımız hakimlər komissiyasının qərarına əsasən müsabiqədə üçüncü yerə layiq görülüblər. Birinci və ikinci yerləri isə müvafiq olaraq Qazaxıstan və Rusiya komandaları tutub.
Qeyd edək ki, avqustun 23-də “Artilleriya atəşinin ustaları” müsabiqəsinin bağlanış mərasimi keçiriləcək.

https://innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_f1905006a8e224882944c4c0e_o.jpg
Состоялся последний этап конкурса «Мастера артиллерийского огня», проводимого с участием 9 стран в рамках «Армейских международных игр-2022» в Гвардейском гарнизоне Республики Казахстан.
В эстафете оба состава азербайджанской команды, проявив профессионализм, справились со всеми поставленными задачами.
Военнослужащие поочередно пересекали полосу препятствий и заминированную территорию, уничтожив из пулеметов, минометов, гранатометов и автоматов намеченные цели.
Азербайджанские артиллеристы, успешно завершившие этап, по решению судейской комиссии заняли третье место в конкурсе. Первое и второе места заняли команды из Казахстана и России соответственно.