https://innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_f1905006a8e224882944c4c0e_o.jpg
Qazaxıstan Respublikasının Qvardiya qarnizonunda 9 ölkənin iştirakı ilə keçirilən "Artilleriya atəşinin ustaları” müsabiqəsinin sonuncu mərhələsi icra olunub.
Estafet yarışında komandamızın hər iki heyəti peşəkarlıq nümayiş etdirərək qarşıya qoyulan bütün tapşırıqların öhdəsindən bacarıqla gəliblər.
Hərbi qulluqçularımız növbəli şəkildə maneələr zolağını və minalanmış ərazini keçib, pulemyot, minaatan, qumbaraatan və avtomatlardan təyin olunan hədəfləri sərrast atəşlə məhv ediblər.
Mərhələni müvəffəqiyyətlə başa vuran artilleriyaçılarımız hakimlər komissiyasının qərarına əsasən müsabiqədə üçüncü yerə layiq görülüblər. Birinci və ikinci yerləri isə müvafiq olaraq Qazaxıstan və Rusiya komandaları tutub.
Qeyd edək ki, avqustun 23-də “Artilleriya atəşinin ustaları” müsabiqəsinin bağlanış mərasimi keçiriləcək.

https://innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_f1905006a8e224882944c4c0e_o.jpg
The last stage of the "Masters of Artillery Fire" contest, held with the participation of 9 countries as part of the "International Army Games-2022" in the Guards garrison of the Republic of Kazakhstan, was conducted.
In the relay competitions, both crews of the Azerbaijani team demonstrated professionalism and skillfully coped with all the assigned tasks.
Having alternately overcome an obstacle course and a minefield, Azerbaijani servicemen destroyed designated targets with accurate fire using machine guns, mortars, grenade launchers, and assault rifles.
Azerbaijani artillerymen, who successfully completed the stage, took third place by the decision of the Board of Referees. Kazakh and Russian teams took the first and second places, respectively.
It should be noted that the closing ceremony of the "Masters of Artillery Fire" contest will be held on August 23.