https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_0937a01252603c847a8bcb5f8_o.jpg
Gənclər Fondunun dəstəyi, Bakı Dövlət Universiteti və “BDU könüllüləri” təşkilatının birgə təşkilatçılığı ilə "Gənc proqramçılar" adlı proqramlaşdırma müsabiqəsi keçirilib.
Müsabiqədə ölkənin müxtəlif universitet, kollec və orta ümumtəhsil müəssisələrindən təhsilalanlar iştirak ediblər. Gənclər məntiqi, nəzəri, cəld kodlama və proqramlaşdırma bilikləri üzrə mübarizə aparıblar.
Müsabiqənin nəticələrinə əsasən, “The Compilers” komandası I, “Frack” komandası II, “Enigma” komandası isə III yerə layiq görülüb. Qaliblər kubok, medal və sertifikatlarla təltif olunublar.
Müsabiqənin keçirilməsində məqsəd gənclər arasında proqramlaşdırmaya olan marağı artırmaq, onların bu istiqamətdəki bacarıqlarını inkişaf etdirməkdir.

В БГУ прошел конкурс «Молодые программисты»
В Бакинском государственном университете (БГУ) при поддержке Фонда молодёжи и организации «Волонтеры БГУ» проведен конкурс программирования «Молодые программисты».
В конкурсе приняли участие студенты различных университетов, колледжей и средних общеобразовательных учреждений страны. Молодые люди соревновались в знаниях логики, теории, быстрого кодирования и программирования.
По итогам конкурса команде «The Compilers» присвоено 1 место, команде «Frack» - 2 место, а команде «Enigma» - 3 место. Победители награждены кубками, медалями и сертификатами.