https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_1cc033e7e7ca6dce654b665ec_o.jpg
Abunəçilər artıq Azercell-in Eksklüziv ofisləri ilə yanaşı, diler ofislərində də rəqəmsal şəxsiyyət vəsiqəsilə rahat və operativ xidmətdən yararlana bilərlər
Abunəçilərinə ən yaxşı müştəri təcrübəsini təqdim etməyi hədəfləyən “Azercell Telekom” MMC artıq bütün satış və xidmət mərkəzlərində rəqəmsal şəxsiyyət vəsiqəsinin tanınmasını təmin edib. 16 sentyabr 2024-cü il tarixindən etibarən müştərilər Azercell Eksklüziv ofisləri ilə yanaşı, diler mağazalarında da rəqəmsal şəxsiyyət vəsiqəsi ilə istənilən əməliyyatı həyata keçirə bilərlər. Bunun üçün “mygov” tətbiqində şəxsiyyət vəsiqəsinə aid QR kodu və ya 8 simvollu unikal kodu təqdim etmək kifayətdir.
İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi (İRİA) ilə əməkdaşlıq əsasında həyata keçirilən bu layihə ilə Azercell abunəçilərinə daha çevik və rahat xidmət göstərməklə yanaşı, məlumat təhlükəsizliyini də yüksək səviyyədə təmin edir.
Xatırladaq ki, sözügedən dəyişikliklər Azercell Eksklüziv ofislərində 02.09.2024 tarixindən etibarən əlçatan olub. Bu yenilik Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 2024-cü il 16 iyul tarixli Fərmanı əsasında icra edilir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_1cc033e7e7ca6dce654b665ec_o.jpg
As part of its commitment to delivering the best customer experience, “Azercell Telecom” has extended digital ID card recognition to all its sales and service centers. Starting from 16 September 2024, customers can carry out any transactions at both Azercell Exclusive offices and authorized dealer stores by presenting the QR code or the unique 8-digit code in the “myGov” app.
This initiative, implemented in cooperation with the Innovation and Digital Development Agency (IRIA), aims to provide a more flexible and efficient service experience while maintaining the highest standards of data confidentiality.
It is worth noting that the country’s leading mobile operator has been accepting digital IDs in Azercell Exclusive offices since September 2, 2024. These updates are being implemented in accordance with the Decree signed by the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev on 16 July 2024.