https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_23ea2fc351d2ff723526e8ac3_o.jpg
FCHAIN-in baş direktorunun müavini Valid Hüseynov Azərbaycan Auditorlar Palatasının rəhbərliyi ilə Şuşa şəhərinə səfər edib.
Səfər “Audit xidməti haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun imzalanmasının 30-cu ildönümünə həsr olunmuş “Yaşıl iqtisadiyyat zəminində hesabatlılıq və şəffaflıq” mövzusunda beynəlxalq elmi-praktik konfransın açılış mərasimi ilə əlaqədar baş tutub.
Konfrans iştirakçıları əvvəlcə Şuşa şəhərində aparılan quruculuq işləri ilə tanış olublar. Cıdır düzünə, Şuşa qalasına, güllələnmiş büstlərə, Yuxarı Gövhər Ağa və Saatlı məscidlərinə baş çəkiblər, habelə Ulu Öndərin 100 illik yubileyinə həsr olunan “Heydər Əliyev və Qarabağ” fotosərgisinə və XIX əsrin ensiklopedik alimi Mir Möhsün Nəvvab Qarabağiyə həsr olunmuş sərgiyə baxış keçiriblər.
Sonra beynəlxalq elmi-praktik konfransda Azərbaycanda audit xidmətinin əsasları, auditin ölkənin sosial-iqtisadi həyatında rolu, beynəlxalq audit standartlarının tətbiqi və s. kimi məsələlər müzakirə olunub.

https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_23ea2fc351d2ff723526e8ac3_o.jpg
Заместитель генерального директора FCHAIN Валид Гусейнов посетил город Шуша с руководящим составом Палаты аудиторов Азербайджана. Визит состоялся в связи с церемонией открытия международной научно-практической конференции на тему «Отчетность и прозрачность на основе зеленой экономики», посвященной 30-летию подписания Закона Азербайджанской Республики «Об aудиторской cлужбе».
Сначала участники конференции ознакомились со строительными работами, проводимыми в городе Шуша, посетили Джыдыр дюзю, Шушинскую крепость, расстрелянные бюсты, мечети Юхары Говхар Ага и Саатлы, осмотрели фотовыставку «Гейдар Алиев и Карабах», посвященную 100-летию великого лидера и ученого-энциклопедиста XIX века Мир Мохсуна Навваба.
Затем на международной научно-практической конференции обсуждались вопросы аудиторской службы в Азербайджане, роль аудита в социально-экономической жизни страны, внедрение международных стандартов аудита и т.д.