Ölkənin ən böyük işəgötürən maliyyə qurumlarından biri olan Kapital Bank-ın Quba-Xaçmaz bölgəsi üzrə Əlaqə mərkəzi istifadəyə verilib. Quba və Xaçmaz şəhərlərində fəaliyyət göstərən mərkəz müştəri müraciətlərinin daha tez və effektiv araşdırılmasına və cavablandırılmasına xidmət edəcək.
Belə ki, Kapital Bank-ın Quba və Xaçmaz filiallarının dəstəyi ilə Dövlət Məşğulluq Agentliyi, ADPU-nun Quba filialı ilə qurulan əməkdaşlıq, eləcə də “Karyera Marafonu 2022” layihəsindən 1400-ə yaxın namizədin CV-ləri araşdırılıb. Dəyərləndirmə nəticəsində 700 nəfər namizədlə onlayn müsahibə keçirilib. Bu mərhələni uğurla keçən 74 nəfər imtahana cəlb olunub. Nəticələri ilə fərqlənən 26 namizəd təcrübə proqramında iştirak etmək şansı qazanıb.
Mərkəzin yaradılmasında məqsəd müştəri müraciətlərinin effektiv araşdırılması ilə yanaşı Quba-Xaçmaz regionunda yaşayan gənclər üçün yeni iş imkanları yaratmaqdır. Daha öncə Gəncə şəhərində icra edilən layihə qısa müddətdə uğurlu nəticələr göstərib. Bu səbəbdən də layihənin davamlı olması planlaşdırılır.

Один из крупнейших работодателей страны Kapital Bank открыл новый центр связи по региону Губа-Хачмаз. Центр, расположенный в городах Губа и Хачмаз, предназначен для более оперативного и эффективного рассмотрения запросов клиентов.
При поддержке Губинского и Хачмазского филиалов Kapital Bank, а также в сотрудничестве с Государственным агентством занятости Азербайджана и филиалом АПУ в Губе, было рассмотрено почти 1400 резюме кандидатов в рамках проекта «Марафон Карьеры 2022». В результате 700 кандидатов прошли онлайн-собеседования. Из них 74 успешно перешли на следующий этап и были приглашены на экзамены. Отличившиеся результатами 26 кандидатов получили шанс участвовать в стажировочной программе.
Цель создания центра связи заключается не только в эффективном рассмотрении запросов клиентов, но и в создании новых рабочих мест для молодежи в Губа-Хачмазском регионе. Проект, ранее реализованный в Гяндже, показал успешные результаты за короткий период, что привело к планам его продолжения.