https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_0d798d78f3d02cb75e30dd86a_o.jpg
Çin Sosial Elmlər Akademiyasının vitse-prezidenti Qao Venşunun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti BDU-da olub.
Rektor Elçin Babayev qonaqlara BDU-nun tarixi, strukturu, beynəlxalq əlaqələri, tədris və elmi fəaliyyəti barədə ətraflı məlumat verib. Qeyd edib ki, 25 minə yaxın tələbəsi olan BDU-nun 16 fakültəsi, bir kolleci, bir liseyi, Qazax filialı fəaliyyət göstərir. Təhsil-elm-tədqiqat-innovasiya mərkəzlərindən birinə çevrilməkdə olan BDU-da elmin bütün sahələri üzrə kadr hazırlığı həyata keçirilir.
Çin Sosial Elmlər Akademiyasının vitse-prezidenti Qao Venşu Çində təhsil almaq istəyən azərbaycanlı tələbələrə təhsil təqaüdlərinin ayrılmasında maraqlı olduqlarını bildirib. Qeyd edib ki, Akdemiyada təhsil ingilis və Çin dillərində həyata keçirilir.
Tərəflər arasında tədris, elmi tədqiqat və sosial fəaliyyət sahələrində planlaşdırılan əməkdaşlığın detalları müzakirə edilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_0d798d78f3d02cb75e30dd86a_o.jpg
Ректор Эльчин Бабаев подробно рассказал гостям об истории, структуре, международных связях, учебной и научной деятельности БГУ. Он отметил, что в БГУ, в котором обучается около 25 тысяч студентов, 16 факультетов, один колледж, один лицей и Газахский филиал. БГУ, который становится одним из центров образования, науки, исследований и инноваций, проводит подготовку кадров во всех областях науки.
Вице-президент Китайской академии социальных наук Гао Вэньшу выразил заинтересованность в выделении стипендий азербайджанским студентам, желающим учиться в Китае. Гость отметил, что обучение в Академии ведется на английском и китайском языках.
Стороны обсудили планируемое сотрудничество в сфере образования, научных исследований и социальной деятельности.