https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_512d99ada7164b75cd240a2d7_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) və Azərbaycanın Professional Maliyyə Menecerləri Assosiasiyasının (APFM) birgə təşkilatçılığı ilə “Mühasiblərin və Auditorların VIII Avrasiya Forumu” keçirilib.
“Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili”nə həsr olunan Forumda Avropa və Asiya ölkələrinin peşəkar qurumlarının rəhbərləri, eləcə də 50-yə yaxın xarici və 400-ə yaxın yerli mütəxəssis iştirak edib.
Konfransda BANM-ın rektoru Elmar Qasımov, APFM-in sədri Nuriyyə Novruzova eləcə də Azərbaycan Respublikasının maliyyə nazirinin müavini Azər Bayramov, Naxçıvan Muxtar Respublikasının maliyyə naziri Həsən İsmayılov, Azərbaycan İqtisadçılar İttifaqının sədri, Beynəlxalq İqtisadçılar İttifaqının vitse-prezidenti, akademik Ziyad Səmədzadə, habelə IFAC-ın prezidenti Asmaa Resmouki və Rumıniya Maliyyə Auditorları Palatasının 1-ci vitse-prezidenti Liliana lonescu-Feleaga iştirak ediblər.
Yaşıl iqtisadiyyat, davamlı inkişaf və ekoloji dəyərlərin tətbiqi ilə bağlı aktual mövzular ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_512d99ada7164b75cd240a2d7_o.jpg
VIII Евразийский форум бухгалтеров и аудиторов прошел при совместной организации Бакинской высшей школы нефти SOCAR (БВШН) и Ассоциации профессиональных финансовых менеджеров Азербайджана (АПФМ).
В форуме, посвященном «Году солидарности во имя зеленого мира», приняли участие руководители профессиональных учреждений стран Европы и Азии, а также около 50 иностранных и около 400 местных специалистов.
В мероприятии приняли участие ректор БВШН Эльмар Гасымов, председатель АПФМ Нурия Новрузова, заместитель министра финансов Азербайджанской Республики Азер Байрамов, министр финансов Нахчыванской Автономной Республики Гасан Исмаилов, председатель Союза экономистов Азербайджана, вице-президент Международного союза экономистов, академик Зияд Самедзаде, Президент IFAC Асмаа Ресмуки и 1-й вице-президент Палаты финансовых аудиторов Румынии Лилиана Лонеску-Фелеага. Они обменялись мнениями по актуальным темам, связанным с зеленой экономикой, устойчивым развитием и применением экологических ценностей.