https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_ca812f963552b7beb2dbf1e37_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Kimya fakültəsi Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə 5 oktyabr - Beynəlxalq Müəllimlər Gününə həsr olunmuş tədbir keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən BDU-nun Kimya fakültəsinin sosial məsələlər və tələbələrlə iş üzrə dekan müavini Taleh Qəhrəmanov müəllimlərin ölkəmizin tərəqqisində, cəmiyyətimizin maariflənməsində, gənclərin bilikli, vətənpərvər formalaşmasında əvəzsiz rolundan bəhs edib. Bildirib ki, “Mən dünyada müəllimdən şərəfli ad tanımıram” deyən Ümummilli Lider Heydər Əliyev Azərbaycana rəhbərlik etdiyi bütün illərdə müəllim əməyini yüksək qiymətləndirib, onlara böyük hörmətlə yanaşıb. Bu gün dövlət başçısı İlham Əliyev də müəllim əməyini yüksək qiymətləndirərək onlara daim diqqət və qayğı göstərir.
Sonra “Müəllimlik zirvəsi” adlı bədii-ədəbi kompozisiya nümayiş etdirilib və videoçarx nümayiş olunub.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_ca812f963552b7beb2dbf1e37_o.jpg
На химическом факультете Бакинского государственного университета (БГУ) состоялось мероприятие, посвященное 5 октября – Международному дню учителя.
Выступая на мероприятии, заместитель декана Талех Гахраманов рассказал о незаменимой роли учителей в прогрессе страны, в просвещении общества, в формировании грамотной и патриотичной молодежи. Он сказал, что общенациональный лидер Гейдар Алиев высоко ценил труд учителей и относился к ним с большим уважением. Глава государства Ильхам Алиев также ценит труд учителей, уделяет им постоянное внимание и заботу.
Затем на мероприятии показана художественно-литературная композиция «Вершина учительства» и видеоклип.