https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_9eabea38c27c21b9305d6fce7_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin (THİK) təşkilatçılığı ilə Aprel döyüşlərinin iştirakçısı və Vətən müharibəsi şəhidi Vüqar Məmmədovun məzarı ziyarət olunub.
Ziyarətdə BDU-nun Şərqşünaslıq fakültəsinin sosial məsələlər və tələbələrlə iş üzrə dekan müavini Şahin Yusifli, THİK sədri Zöhrab Cavadzadə və təşkilatın fəal üzvləri iştirak ediblər.
Şəhidin məzarı önünə gül dəstələri qoyulub, xatirəsi ehtiramla yad edilib.
Qeyd edək ki, Vüqar Məmmədov 2011-2015-ci illərdə BDU-nun İlahiyyat fakültəsində təhsil alıb. 2015-ci ildə Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin Quru Qoşunlarında həqiqi hərbi xidmətə başlayan Vüqar Məmmədov Aprel döyüşlərində topçu və manqa komandiri kimi iştirak edib. O, Vətən müharibəsi başlayanda könüllü olaraq cəbhəyə yollanıb. Vüqar Məmmədov 2020-ci ilin oktyabrın 9-da Füzulinin azad edilməsi uğrunda əməliyyatda qəhrəmancasına şəhid olub.

https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_9eabea38c27c21b9305d6fce7_o.jpg
При организации Комитета профсоюза студентов Бакинского государственного университета (КПСС БГУ) посещена могила Вугара Мамедова - участника Апрельских боев и шехида Отечественной войны.
В визите приняли участие заместитель декана факультета востоковедения БГУ Шахин Юсифли, председатель КПСС Зохраб Джавадзаде и активные члены организации. Перед могилой шехида возложены букеты цветов и почтена его память.
Отметим, что Вугар Мамедов в 2011-2015 годах учился на теологическом факультете БГУ. Вугар Мамедов, начавший военную службу в 2015 году, участвовал в Апрельских боях в качестве наводчика и командира звена. Когда началась Отечественная война Он добровольцем ушел на фронт. 9 октября 2020 года Вугар Мамедов героически погиб в ходе операции по освобождению Физули.