https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_34a60c95f39d62a65e9b0d699_o.jpg
Bakı Dövlət Universiteti (BDU) qlobal davamlı inkişaf məqsədlərinə töhfə vermək məqsədilə Ali Təhsildə Davamlılığın İnkişafı Assosiasiyasının (The Association for the Advancement of Sustainability in Higher Education - AASHE) tamhüquqlu üzvləri sırasına qoşulub.
Qeyd edək ki, AASHE ali təhsil müəssisələrinin davamlı inkişaf prinsiplərinə sadiqliyini gücləndirmək və onların bu istiqamətdə fəaliyyətini dəstəkləmək üçün qlobal səviyyədə tanınmış bir platformadır.
Bu üzvlük Universitetin beynəlxalq arenada mövqeyini gücləndirərək, qlobal davamlılıq təşəbbüslərində fəal iştirak etməsinə imkan verəcək, ekoloji, sosial və iqtisadi sahələrdə daha dayanıqlı bir gələcək qurmaq üçün göstərdiyi səyləri dəstəkləyəcək, eləcə də BDU-ya davamlılıq sahəsində aparıcı beynəlxalq təcrübələrə çıxış imkanı yaradacaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_34a60c95f39d62a65e9b0d699_o.jpg
Бакинский государственный университет (БГУ) вступил в ряды полноправных членов Ассоциации развития устойчивости в высшем образовании (AASHE) для внесения своего вклада в глобальные цели устойчивого развития.
Отметим, что AASHE является всемирно признанной платформой для усиления приверженности вузов принципам устойчивого развития и поддержки их деятельности в этом направлении.
Это членство укрепит позиции БГУ на международной арене, позволит ему активно участвовать в глобальных инициативах в области устойчивого развития и поддержит его усилия по построению более устойчивого будущего в экологической, социальной и экономической областях, а также предоставит вузу доступ к ведущим мировым практикам в области устойчивого развития.