Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin (THİK) təşkilatçılığı ilə BDU-nun şəhid məzunları Ataməli Musaoğlu və Manaf Bəhmənlinin məzarları ziyarət olunub.
Ziyarətdə BDU-nun Humanitar məsələlər və gənclər siyasəti şöbəsinin müdiri Ramin Səmədov, THİK sədri Zöhrab Cavadzadə və təşkilatın fəal üzvləri iştirak ediblər.
Vətən torpağı uğrunda qəhrəmancasına şəhid olan Ataməli Musaoğlu və Manaf Bəhmənlinin əziz xatirəsi ehtiramla yad olunub. BDU-nun şəhid məzunlarının xalqımızın və Universitetin tarixində əbədi qalacağı vurğulanıb.
Qeyd edək ki, Ataməli Musaoğlu 2012-2016-ci illərdə BDU-nun Sosial elmlər və psixologiya fakültəsində təhsil alıb. Psixoloq kimi fəaliyyət göstərən Ataməli Musaoğlu 2020-ci ildə könüllü olaraq ordu sıralarına qoşulub və oktyabrın 16-da Ağdərə rayonu istiqamətində gedən döyüşlərdə yaralı dostunu xilas edərkən düşmən snayperinin açdığı atəş nəticəsində şəhidlik zirvəsinə ucalıb. O, ölümündən sonra "Vətən uğrunda" və "İgidliyə görə" medalları ilə təltif edilib.
Manaf Bəhmənli 2015-2020-ci illərdə BDU-nun Mexanika-riyaziyyat fakültəsində təhsil alıb. 2020-ci ildə müddətli həqiqi hərbi xidmətə çağırılan Manaf Bəhmənli sentyabrın 27-də Murovdağ uğrunda gedən şiddətli döyüşlərdə şəhid olub. O, ölümündən sonra "Vətən uğrunda" medalı ilə təltif edilib.

Почтена память выпускников-шехидов БГУ Атамали Мусаоглу и Манафа Бахманли
Почтена память выпускников-шехидов БГУ Атамали Мусаоглу и Манафа Бахманли Почтена память выпускников-шехидов БГУ Атамали Мусаоглу и Манафа Бахманли
Комитет профсоюза студентов Бакинского государственного университета (БГУ) организовал посещение могил выпускников-шехидов вуза Атамали Мусаоглу и Манафа Бахманлы.
В посещении приняли участие заведующий отделом гуманитарных вопросов и молодежной политики БГУ Рамин Самедов, председатель Комитета студенческого профсоюза Зохраб Джавадзаде и активные члены организации. С уважением почтена светлая память героически погибших Атамали Мусаоглу и Манафа Бахманли. Подчеркивалось, что имена погибших выпускников БГУ навечно останутся в истории народа и университета.
Отметим, что Атамали Мусаоглу учился на факультете социальных наук и психологии БГУ в 2012-2016 годах. Атамали Мусаоглу, работающий психологом, добровольно пошел в армию в 2020 году и погиб 16 октября, спасая своего раненого друга в боях в направлении Агдере. Посмертно награжден медалями «За Отечество» и «За отвагу».
Манаф Бахманли учился на механико-математическом факультете БГУ в 2015-2020 годах. Манаф Бахманли, призванный на военную службу в 2020 году, погиб 27 сентября в боях за Муровдаг. Посмертно награжден медалью «За Отечество».