BDU-nun SABAH qruplarının 4 tələbə və məzunu 2-ci “Maarifçi” təcrübə proqramının iştirakçısıdır
BDU-nun SABAH qruplarının 4 tələbə və məzunu 2-ci “Maarifçi” təcrübə proqramının iştirakçısıdır BDU-nun SABAH qruplarının 4 tələbə və məzunu 2-ci “Maarifçi” təcrübə proqramının iştirakçısıdır
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) SABAH qruplarının “Riyaziyyat müəllimliyi”, “Hüquqşünaslıq” və “Coğrafiya müəllimliyi” ixtisaslarının məzunları Əminə Abbasova, Ziyvər Sədiyeva, Nəzrin Manafova və “Riyaziyyat müəllimliyi” ixtisası üzrə IV kurs tələbəsi Nərminə Qəhirmanova 2-ci “Maarifçi” tələbə-məzun təcrübə proqramının iştirakçısıdırlar.
Proqramın ikinci mərhələsində 37 nəfər müəssisələrdə təcrübə keçmək imkanı qazanıb. Üç ay davam edəcək proqram çərçivəsində iştirakçılar Elm və Təhsil Nazirliyi və onun tabe qurumlarının müxtəlif struktur bölmələrində təcrübə keçəcəklər.
Proqramın məqsədi tələbə və məzunlara təcrübə imkanı yaratmaq, onların bilik və bacarıqlarını artırmaq, nəzəri biliklərini real iş mühitində tətbiq etmək və gənclərə peşəkar vərdişlər qazandırmaqdır.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_d27a76b5ef155f615033c1244_o.jpg
Выпускницы группы SABAH Бакинского государственного университета (БГУ) Амина Аббасова, Зийвер Садиева, Назрин Манафова и студентка Нармина Гахирманова являются участницами 2-й Программы стажировки студентов-выпускников «Просветитель».
На втором этапе программы 37 человек получили возможность пройти практику на предприятиях. Участники пройдут практику в различных структурных подразделениях Министерства науки и образования и подведомственных ему учреждениях.
Цель программы – создать возможность студентам и выпускникам получить опыт, повысить свои знания и навыки, применить теоретические знания в реальной рабочей обстановке, а также научить молодых людей профессиональным навыкам.