https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_80a85ce19571d04589c819c09_o.jpg
Federal İqtisadiyyat və İqlim Fəaliyyəti Nazirliyinin (BMWK) tapşırığı ilə Alman-Azərbaycan Xarici Ticarət Palatası (AHK Azərbaycan) 21-25 oktyabr 2024 tarixlərində ‘Dəmir yolu tikintisi, dəmir yolu texnologiyası və dəmir yolu nəqliyyatı’ mövzusunda Almaniyanın iş adamlarından ibarət olan nümayəndə heyətinin Azərbaycana işgüzar səfərini təşkil edir. Bu səfər COMMIT Project Partners GmbH, Alman Dəmir Yolu Sənayesi Assosiasiyası (VDB) və Nəqliyyat və Logistika Mərkəzi - Neuer Adler e.V. (CNA) ilə sıx əməkdaşlıq çərçivəsində həyata keçirilir.
Sözügedən səfər çərçivəsində, AHK Azərbaycan 22 oktyabr 2024 tarixində, saat 09:00-da Four Seasons Hotelinin Segah zalında "Azərbaycanda Dəmiryol Texnologiyalarında İnnovasiyalar: Alman Şirkətləri üçün Tərəfdaşlıqlar və İmkanlar" adlı İnformasiya Tədbirini keçirəcək. Sizləri bu İnformasiya Tədbirində iştirak etməyə dəvət edirik. Tədbirdə iştirak üçün qeydiyyatdan keçməyiniz vacibdir.
Tədbirdə təmsil olunan alman şirkətləri:
Elektro Thermit GmbH & Co KG - www.elektro-thermit.de
HÜBNER GmbH & Co. KG - www.hubner-group.com
KATHREIN Solutions GmbH - www.kathrein-solutions.com
Schaltbau GmbH - www.schaltbau.com
Vagoteq GmbH - www.vagoteq.com
WAGNER Rail GmbH - www.rail.wagnergroup.com
5 günlük səfərin əsas məqsədi “Dəmir yolu tikintisi, dəmir yolu texnologiyası və dəmir yolu nəqliyyatı” mövzusuna yönəlmişdir. Səfər çərçivəsində alman şirkətləri Azərbaycanda dəmir yolu texnologiyaları bazarı və tətbiq olunan standartlar habelə potensial layihələr və imkanlar barədə real və hərtərəfli məlumat əldə edəcək və dəmir yolu sənayesindən olan Azərbaycan şirkətləri və mütəxəssislər ilə birbaşa işgüzar əlaqələr qurmaq üçün geniş imkanlar əldə edərək yerli şirkətlərə alman təcrübəsi haqqında geniş məlumat mübadiləsi aparacaqlar.

https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_80a85ce19571d04589c819c09_o.jpg
On behalf of the Federal Ministry of Economics Affairs and Climate Action (BMWK), the German-Azerbaijani Chamber of Commerce (AHK Azerbaijan) is organising a business initiation trip to Azerbaijan for a delegation of German entrepreneurs from 21 to 25 October 2024 on the topic of ‘Railway construction, railway technology and rail transport’ in close cooperation with COMMIT Project Partners GmbH, the German Railway Industry Association (VDB) and the Center for Transportation & Logistics - Neuer Adler e.V. (CNA).
As part of this trip, AHK Azerbaijan will host the Information Event "Innovations in Railroad Technology in Azerbaijan: Partnerships and Opportunities for German Companies" on 22 October 2024, at 09:00 am in the Segah Ballroom of the Four Seasons Hotel. We are pleased to invite you to participate in the Information Event. Registration for the event is mandatory.
German companies represented:
Elektro Thermit GmbH & Co KG - www.elektro-thermit.de
HÜBNER GmbH & Co. KG - www.hubner-group.com
KATHREIN Solutions GmbH - www.kathrein-solutions.com
Schaltbau GmbH - www.schaltbau.com
Vagoteq GmbH - www.vagoteq.com
WAGNER Rail GmbH - www.rail.wagnergroup.com
The main objective of the 5-day trip is focused on the topic of "Railway Construction, Railway Technology, and Railway Transportation." During the trip, German companies will gain comprehensive and real information about the railway technology market in Azerbaijan, the standards applied, as well as potential projects and opportunities. They will have ample opportunities to establish direct business connections with Azerbaijani companies and specialists in the railway industry, facilitating extensive exchanges of information about German expertise.