https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_d62ae06e9ecc24cad55252e8b_o.jpg
Memorandumda hǝr iki universitetin nǝzdindǝ olan fakültǝ, institut vǝ kolleclǝrdǝ təlim-tədris prosesinin təkmilləşdirilməsi vǝ beynǝlxalq standartlara uyğunlaşdırılması məqsədilə birgə layihǝlǝrin, konfrans, sərgi, seminar, simpozium, qısamüddətli kursların, təlimlərin keçirilməsi, ortaq elmi-tədqiqatların aparılması nəzərdə tutulur. Bununla yanaşı, elmi jurnallarda birgə nəşrlər, ortaq akademik proqramlar, tədris planları və sillabusların hazırlanması, təlimlərin keçirilməsi, akademik, inzibati heyətin, tələbə, magistrant, doktorant və tədqiqatçıların mübadiləsi kimi məsələlər də memorandumda öz əksini tapıb.
Əsası 2000-ci ildə əsası qoyulmuş Superior Universiteti Pakistanın nüfuzlu universitetlərindən biridir. Superior Universiteti ”QS Cənubi Asiya reytinqi”ndə 258-ci pillədə qərarlaşır.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_d62ae06e9ecc24cad55252e8b_o.jpg
Между Бакинским государственным университетом (БГУ) и Университетом супериор Пакистана подписан меморандум о взаимопонимании.
Документ подписали ректор БГУ Эльчин Бабаев и ректор Университетом супериор Сумайра Рехман.
Меморандум предусматривает проведение совместных проектов, конференций, выставок, семинаров, симпозиумов, курсов, тренингов, общих научных исследований. При этом в документе нашли отражение и такие вопросы, как совместные публикации в научных журналах, подготовка совместных академических программ, учебных планов и силлабусов, проведение тренингов, обмен академическими, административными кадрами, студентами, магистрантами, докторантами и исследователями.
Университет супериор, основанный в 2000 году, является одним из престижных вузов Пакистана – он занимает 258-е место в рейтинге QS для Южной Азии.