https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_133cb5787e27548c14272e791_o.jpg
Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi, Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) təşkilatçılığı ilə Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümünə həsr olunmuş “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual oyunu keçirilib.
BDU-nun Humanitar məsələlər və gənclər siyasəti şöbəsinin müdiri Ramin Səmədov Ümummilli Liderin irsinin gənclər arasında daim təbliğinin və bu istiqamətdə tədbirlərin keçirilməsinin vacib olduğunu deyib. Bildirib ki, Ulu Öndər Heydər Əliyevin əsasını qoyduğu dövlət gənclər siyasəti ölkəmizdə həmişə prioritet istiqamətlərdən olub. BDU-nun dünyaşöhrətli məzununun xatirəsi hər zaman yaşadılacaq və gənclər arasında öyrənilməyə davam edəcək.
Sonra layihə rəhbəri, BDU-nun Humanitar məsələlər və gənclər siyasəti şöbəsinin mütəxəssisi Ələkbər Həsənov keçirilən layihənin mahiyyətindən söz açıb və Gənclər Fondunun belə fəaliyyətlərə daimi dəstəyini qeyd edib. O qeyd edib ki, gənclərin milli ruhda və ideologiyaya sadiq şəkildə yetişdirilməsi əsas vəzifələrdəndir.
10 komandanın iştirak etdiyi intellektual oyunun nəticələrinə əsasən, “Vendetta” komandası I, “CoupDeGrace” komandası II, “Eldorado” və “The Allspark” komandaları III yerə layiq görülüb.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_133cb5787e27548c14272e791_o.jpg
При финансовой поддержка Фонда молодежи и организации Студенческой молодежной организации Бакинского государственного университета (СТУ) проведена интеллектуальная игра «Что? Где? Когда?», посвященная 101-й годовщине со дня рождения великого лидера Гейдара Алиева.
Заведующий отделом гуманитарных вопросов и молодежной политики БГУ Рамин Самедов отметил важность постоянного пропагандирования наследия общенационального лидера среди молодежи и проведения мероприятий в этом направлении. Он сообщил, что государственная молодежная политика всегда была одним из приоритетных направлений в стране. По словам Рамина Самедова, память о всемирно известном выпускнике БГУ всегда будет жива и его наследие будет изучаться молодежью.
Затем руководитель проекта, специалист отдела гуманитарных вопросов и молодежной политики БГУ Алекпер Гасанов рассказал о сути проекта и отметил, что воспитание молодежи в национальном духе является одной из главных задач.
По итогам игры, в которой приняли участие 10 команд, команде «Vendetta» присвоено первое место, команде «CoupDeGrace» - второе место, командам «Eldorado» и «The Allspark» - третье место.