https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_7ca3c56530325435a9109343e_o.jpg
Bakı Dövlət Universiteti (BDU) ilə Türkiyənin Erzincan Binəli Yıldırım Universiteti arasında “Erasmus” mübadilə protokolu imzalanıb.
Müqaviləni BDU-nun rektoru Elçin Babayev və Erzincan Binəli Yıldırım Universitetinin rektoru Akın Levent imzalayıb.
Protokolda hər iki universitetin tələbələri, akademik və inzibati heyətinin qarşılıqlı mübadiləsi öz əksini tapıb.
Erzincan Binəli Yıldırım Universitetinin əsası 1976-cı ildə qoyulub. 12 fakültə, 17 mərkəz, 11 peşə məktəbi, 3 kollec və 4 institutun fəaliyyət göstərdiyi universitetdə 25000-ə yaxın tələbə təhsil alır.

https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_7ca3c56530325435a9109343e_o.jpg
Между Бакинским государственным университетом (БГУ) и Университетом имени Бинали Йылдырыма (Эрзинджан, Турция) подписан протокол обмена Erasmus.
Соглашение подписали ректор БГУ Эльчин Бабаев и ректор Университета имени Бинали Йылдырыма Акын Левент.
Протокол касается взаимного обмена студентами, академическим и административным составом обоих вузов.
Университет имени Бинали Йылдырыма основан в 1976 году. В вузе, который имеет 12 факультетов, 17 центров, 11 профессиональных училищ, 3 колледжа и 4 института, обучается около 25 000 студентов.