https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_7eef8d754b3363e9c1d3c8df3_o.jpg
21-24 oktyabr 2024-cü il tarixlərində Pekində baş tutan “SIBOS 2024” beynəlxalq sərgisi yekunlaşdı. Dünya maliyyə sektorunun aparıcı oyunçularını bir araya gətirən sərgi gələcək maliyyə trendlərinin müzakirə olunduğu mühüm platforma oldu. Ölkənin birinci bankı Kapital Bank, keçdiyi rəqəmsal transformasiya yolunu və tətbiq etdiyi innovativ həlləri təqdim edərək sərgidə iştirakını uğurla tamamladı.
Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri Fərid Hüseynovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti dünya maliyyə nəhəngləri ilə keçirilən strateji görüşlərdə iştirak edərək rəqəmsallaşma və maliyyə texnologiyaları sahəsində beynəlxalq əməkdaşlıq perspektivlərini müzakirə etdi. Bu görüşlər bank üçün yalnız mövcud müxbir əlaqələrin gücləndirilməsi deyil, eyni zamanda yeni bazar imkanlarının dəyərləndirilməsi baxımından da əhəmiyyətli oldu. Daha bir vacib məqam isə Fərid Hüseynovun beynəlxalq mətbuata verdiyi müsahibə oldu. Müsahibədə Azərbaycanın bank sektorunda həyata keçirilən rəqəmsal transformasiya, yeniliklər və gələcək inkişaf perspektivləri haqqında geniş məlumat verildi.
Tədbir çərçivəsində Kapital Bank-ın stendində yüzlərlə ziyarətçi bankın fəaliyyət sahələri ilə tanış olaraq Azərbaycandakı bankçılıq təcrübəsi, rəqəmsal transformasiya addımları və innovativ həllər haqqında məlumat aldı. Ölkəmizin sahib olduğu milli mənəvi dəyərləri beynəlxalq arenda tanıtmaq məqsədilə ziyarətçilərə milli atributlarla zəngin xüsusi hədiyyələr təqdim olundu.
Kapital Bank üçün “SIBOS 2024” beynəlxalq maliyyə icmasına dərin inteqrasiya, yeni tərəfdaşlıqlar və innovativ həllərin beynəlxalq arenada tanıdılması baxımından böyük əhəmiyyət kəsb edir. Qlobal maliyyə bazarının inkişafına yön verən bu tədbirdə iştirak etmək bankın uzunmüddətli strategiyasında irəliyə atılmış əhəmiyyətli addımlardan biridir.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 119 filialı və 53 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün— https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün — https://kbl.az/prcrc

https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_7eef8d754b3363e9c1d3c8df3_o.jpg
The country’s first bank, Kapital Bank has successfully concluded its participation at SIBOS 2024, the world’s premier financial services event, held in Beijing from October 21-24. As a key player in the global financial landscape, SIBOS provided a platform for industry leaders to discuss the latest trends and innovations shaping the future of finance. Kapital Bank showcased its commitment to digital transformation and innovative solutions, highlighting its journey towards becoming a fully digital bank.
Led by Farid Huseynov, Chairman of the Board of Kapital Bank, the bank's delegation held strategic meetings with global financial giants to discuss international cooperation opportunities in the areas of digitalization and financial technologies. These meetings not only strengthened existing correspondent relationships but also explored new market opportunities.
In addition, Farid Huseynov participated in a series of interviews with international media, shedding light on bank’s digital transformation journey in our country, the latest innovations, and future development prospects.
Kapital Bank’s booth at SIBOS attracted hundreds of visitors who were eager to learn more about the bank’s operations, digital transformation initiatives, and innovative solutions. To showcase Azerbaijan’s rich cultural heritage, the bank presented visitors with unique gifts featuring national attributes.
SIBOS 2024 has been a significant milestone for Kapital Bank, fostering deeper integration into the global financial community, forging new partnerships, and promoting innovative solutions on the international stage. Participation in this global event aligns with the bank’s long-term strategy of driving the development of the global financial market.