Mastercard və Azərbaycan Beynəlxalq Bankı (ABB) arasında əməkdaşlıq çərçivəsində fintex startaplarına iqlim dəyişikliyi ilə bağlı həllər yaratmaq üçün çağırış edən “Sustainability Sandbox Hackathon” virtual müsabiqəsinə start verilir. Tədbir 2024-cü il Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İqlim Dəyişikliyi Konfransı (COP29) ilə eyni vaxta təsadüf edir və karbon emissiyalarının izlənməsi və ESG həllərinə köklənir.
Noyabrın 14-dən 18-dək davam edəcək hakaton fintex innovatorlarına öz həllərini maliyyə və dövlət sektorunu təmsil edən liderlərə təqdim etmək şansı yaradacaq. Qalib gələn layihələr “Mastercard’s Sandbox as a Service” platforması üzərindən geniş auditoriyanın qarşısına çıxa biləcəklər.
“Bu hakaton startaplara təsirli iqlim həlləri yaratmağa imkan verir, həmçinin Mastercard-ın hər kəsin öz potensialını aça biləcəyi inklüziv, dayanıqlı rəqəmsal iqtisadiyyat qurmaq öhdəliyini gücləndirir”, - Mastercard-ın Türkiyə və Azərbaycan üzrə Baş Direktoru Avşar Gürdal bildirir.
Hakatona qoşulmaq istəyən fintex startapları 6 noyabr tarixinədək bu link üzərindən qısa təkliflərini təqdim edə bilərlər. Daha ətraflı məlumat üçün: SandboxAsAService.EEMEA@mastercard.com.

Mastercard в партнерстве с ABB запускает Хакатон "Sustainability Sandbox", виртуальный конкурс, который ставит перед финтех-стартапами задачу разработки решений, направленных на борьбу с изменением климата. Мероприятие приурочено к Конференции ООН по изменению климата 2024 года (COP29) и посвящено отслеживанию выбросов углекислого газа и решениям ESG.
Хакатон пройдет с 14 по 18 ноября и предоставит финтех-новаторам возможность представить свои решения лидерам финансового и государственного секторов. Проекты-победители могут получить доступ к информации через платформу Mastercard "Sandbox as a Service".
«Этот хакатон дает возможность стартапам создавать эффективные климатические решения, укрепляя стремление Mastercard к построению инклюзивной, устойчивой цифровой экономики, где каждый имеет возможность раскрыть свой потенциал», - сказал Avşar Gürdal, генеральный директор Mastercard в Турции и Азербайджане.
Финтех-стартапы, заинтересованные в участии, могут подать краткое предложение до 6 ноября по этой ссылке. За более подробной информацией обращайтесь по адресу: SandboxAsAService.EEMEA@mastercard.com.