Mastercard və Azərbaycan Beynəlxalq Bankı (ABB) arasında əməkdaşlıq çərçivəsində fintex startaplarına iqlim dəyişikliyi ilə bağlı həllər yaratmaq üçün çağırış edən “Sustainability Sandbox Hackathon” virtual müsabiqəsinə start verilir. Tədbir 2024-cü il Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İqlim Dəyişikliyi Konfransı (COP29) ilə eyni vaxta təsadüf edir və karbon emissiyalarının izlənməsi və ESG həllərinə köklənir.
Noyabrın 14-dən 18-dək davam edəcək hakaton fintex innovatorlarına öz həllərini maliyyə və dövlət sektorunu təmsil edən liderlərə təqdim etmək şansı yaradacaq. Qalib gələn layihələr “Mastercard’s Sandbox as a Service” platforması üzərindən geniş auditoriyanın qarşısına çıxa biləcəklər.
“Bu hakaton startaplara təsirli iqlim həlləri yaratmağa imkan verir, həmçinin Mastercard-ın hər kəsin öz potensialını aça biləcəyi inklüziv, dayanıqlı rəqəmsal iqtisadiyyat qurmaq öhdəliyini gücləndirir”, - Mastercard-ın Türkiyə və Azərbaycan üzrə Baş Direktoru Avşar Gürdal bildirir.
Hakatona qoşulmaq istəyən fintex startapları 6 noyabr tarixinədək bu link üzərindən qısa təkliflərini təqdim edə bilərlər. Daha ətraflı məlumat üçün: SandboxAsAService.EEMEA@mastercard.com.

Mastercard, in partnership with ABB , is launching the Sustainability Sandbox Hackathon, a virtual competition that challenges fintech startups to create solutions addressing climate change. The event coincides with the 2024 United Nations Climate Change Conference (COP29) and focuses on carbon emissions tracking and ESG solutions
The hackathon will run from 14th to 18th November, offering fintech innovators the chance to present their solutions to leaders from the financial and government sectors. Winning projects may gain exposure through Mastercard’s Sandbox as a Service platform.
“This hackathon empowers startups to create impactful climate solutions, reinforcing Mastercard's commitment to build an inclusive, sustainable digital economy, where everyone has an opportunity to reach their potential.,” said Avsar Gürdal, General Manager for Mastercard Turkey & Azerbaijan.
Fintech startups interested in participating can submit a brief proposal by 6th of November by visiting this link. For more details, please contact: SandboxAsAService.EEMEA@mastercard.com.