https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_f4ce90e7961a6ce1696496205_o.jpg
Azərbaycanın qabaqcıl maliyyə institutu, Kiçik və Orta Biznesin maliyyələşdirilməsi sahəsində lider olan AccessBank, “Invest in Visions” tərəfindən idarə olunan fondlarla “Agents for Impact”- in dəstəyi ilə $10 milyon dəyərində yeni kredit müqaviləsinin imzalandığını elan edir.
Cəlb olunan vəsaitlər, biznesin maliyyələşdirilməsi və regionun dayanıqlı iqtisadi inkişafının təşviqinə yönəldiləcək. Kredit 3 illik müddətə cəlb. Bu anlaşma biznes layihələrin inkişafı üçün lazım olan resurslarlara təmin olumnası üçün mühüm alət olacaq.
"Yeni kredit müqaviləsinin imzalanmasını elan etməkdən məmnunuq və bu əməkdaşlığın Azərbaycanın bir çox kiçik və orta müəssisələrinə maliyyə vəsaitlərinə çıxış imkanı yaradacağına əminik. Cəlb olunan vəsaitlər, biznesin inkişafını dəstəkləyən layihələrin maliyyələşdirilməsinə yönləndiriləcək", - AccessBank-ın İdarə Heyətinin sədri Davit Tsiklauri qeyd edib.
AccessBank Azərbaycanın mikromaliyyələşdirmə bazarında lider olaraq, 2002-ci ildən kiçik və orta bizneslərə xidmət göstərir. Bankın səhmdarları sırasında Asiya İnkişaf Bankı, Avropa İnvestisiya Bankı, Beynəlxalq Maliyyə Korporasiyası kimi beynəlxalq təşkilat və qurumlar yer alır. Bankın 14-ü Bakıda, 21-i bölgələrdə olmaqla, 35 filialı fəaliyyət göstərir və MKOB-lar üçün əlçatan maliyyələşdirmə imkanlarını təqdim etməyə davam edir.

https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_f4ce90e7961a6ce1696496205_o.jpg
AccessBank, one of Azerbaijan's leading financial institutions focused on financing micro, small and medium-sized enterprises (MSMEs), proudly announces the signing of a new senior loan agreement of $10 million with the Funds managed by Invest in Visions facilitated by Agents for Impact.
This agreement will channel the funds into financing businesses and promoting sustainable economic development in the region. The loan is set for a three-year term and will be a vital resource for entrepreneurs to implement their projects and expand their operations.
"We are excited to announce the signing of this credit agreement with the Funds managed by Invest in Visions, facilitated by Agents for Impact and are confident that this collaboration will provide many MSMEs in Azerbaijan with access to essential financing. The funds will be directed towards projects that foster sustainable business growth and development," stated Davit Tsiklauri, Chairman of the Board of AccessBank.
AccessBank, a pioneer in the microfinancing market, has been providing services to small and medium-sized enterprises since 2002. The Bank's shareholders include the Asian Development Bank, the European Investment Bank, the International Finance Corporation, and other international organizations and investment funds. With 35 branch offices, including 14 in Baku and 21 in regions.