https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_f4ce90e7961a6ce1696496205_o.jpg
Azərbaycanın qabaqcıl maliyyə institutu, Kiçik və Orta Biznesin maliyyələşdirilməsi sahəsində lider olan AccessBank, “Invest in Visions” tərəfindən idarə olunan fondlarla “Agents for Impact”- in dəstəyi ilə $10 milyon dəyərində yeni kredit müqaviləsinin imzalandığını elan edir.
Cəlb olunan vəsaitlər, biznesin maliyyələşdirilməsi və regionun dayanıqlı iqtisadi inkişafının təşviqinə yönəldiləcək. Kredit 3 illik müddətə cəlb. Bu anlaşma biznes layihələrin inkişafı üçün lazım olan resurslarlara təmin olumnası üçün mühüm alət olacaq.
"Yeni kredit müqaviləsinin imzalanmasını elan etməkdən məmnunuq və bu əməkdaşlığın Azərbaycanın bir çox kiçik və orta müəssisələrinə maliyyə vəsaitlərinə çıxış imkanı yaradacağına əminik. Cəlb olunan vəsaitlər, biznesin inkişafını dəstəkləyən layihələrin maliyyələşdirilməsinə yönləndiriləcək", - AccessBank-ın İdarə Heyətinin sədri Davit Tsiklauri qeyd edib.
AccessBank Azərbaycanın mikromaliyyələşdirmə bazarında lider olaraq, 2002-ci ildən kiçik və orta bizneslərə xidmət göstərir. Bankın səhmdarları sırasında Asiya İnkişaf Bankı, Avropa İnvestisiya Bankı, Beynəlxalq Maliyyə Korporasiyası kimi beynəlxalq təşkilat və qurumlar yer alır. Bankın 14-ü Bakıda, 21-i bölgələrdə olmaqla, 35 filialı fəaliyyət göstərir və MKOB-lar üçün əlçatan maliyyələşdirmə imkanlarını təqdim etməyə davam edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_f4ce90e7961a6ce1696496205_o.jpg
Один из передовых финансовых институтов Азербайджана, занимающий лидирующую позицию в финансировании малого и среднего бизнеса, AccessBank с гордостью объявляет о заключении нового кредитного соглашения на сумму $10 млн с фондами, управляемыми Invest in Visions, при содействии Agents for Impact.
Привлеченные средства будут направлены на финансирование бизнеса и содействие устойчивому экономическому развитию региона. Кредит предоставляется на 3 года и станет важным инструментом для обеспечения необходимыми ресурсами, позволяющими предпринимателям реализовывать свои проекты и развивать бизнес.
"Мы рады объявить о подписании кредитного соглашения с фондами, управляемыми Invest in Visions, при содействии Agents for Impact, и уверены, что данное сотрудничество поможет многим малым и средним предприятиям в Азербайджане получить доступ к необходимым финансам. Привлеченные средства будут направлены на проекты, способствующие росту и процветанию бизнеса", - прокомментировал председатель правления AccessBank Давит Циклаури.