https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_0983fdda464282589aea857e3_o.jpg
Qısa videoların aparıcı platforması olan TikTokda startaplar üçün TikTok StartUp Akademiyasına qeydiyyat başlayıb. Akademiya çərçivəsində startap nümayəndələri platformada uğur qazanmağı və öz məhsullarını cəmiyyətin diqqətinə çatdırmağı öyrənəcəklər. TikTok StartUp Akademiyasının finalistləri TikTok-da inkişaf etmək üçün qrant qazanacaqlar – ümumi mükafat fondu 15.000 dollar təşkil edir.
TikTok yalnız Azərbaycan istifadəçi icmasına yaradıcılıq və yeni biliklər əldə etmək üçün məkan yaratmaqla kifayətlənmir, həm də yerli biznesin inkişafını təhsil resursları, unikal və innovativ alətlərlə dəstəkləyir. Bu il TikTok, Azərbaycanda yerli biznes sahələrində platformaya olan böyük marağı nəzərə alaraq ölkədə TikTok For Business platformasını istifadəyə verib və yerli şirkətlərlə əməkdaşlığa başlayıb. İndi Azərbaycanın müxtəlif sahələrindən olan şirkətlər TikTok-da marketinqin bütün mərhələlərində real kontent yarada və öz biznes məqsədlərini həyata keçirə bilərlər. TikTok brendlərin platforma icmasında tanınmasını artırmağa, istifadəçiləri cəlb etməyə və sadiqliyi gücləndirməyə, tətbiqdən kənarda hərəkətə keçməyə, konversiyaları artırmağa və satışları yüksəltməyə kömək edir.
TikTok Azərbaycandan olan startapları Azərbaycan Respublikasının İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi, eləcə də Mərkəzi Asiyada İT startapların ən böyük beynəlxalq texnoparkı olan Astana Hub ilə birgə təşkil edilən TikTok StartUp Akademiyasında iştirak etməyə dəvət edir.
Proqramda iştirak etmək üçün startaplar 10 noyabr tarixinədək linkə keçid edərək müraciət formasını doldurmalıdırlar. Müraciətdə startapın məqsədləri, coğrafiyası və TikTok vasitəsilə nail olmaq istədikləri biznes hədəflərini açıqlamalıdırlar. Ən unikal ideyalara əsaslandırılmış biznes modelinə və platformada məqsədlərə dair aydın vizyona sahib olan startaplar 29 noyabrda Astanada keçiriləcək final mərhələsinə seçiləcəklər. Finalistlərin yaşayış və uçuş xərcləri qarşılanacaq.
Finalda iştirakçılar Akademiya ekspertlərindən təhsil kursu, həmçinin TikTok-da inkişaf etmək üçün 15 000 ABŞ dolları məbləğində mükafat fondu uğrunda mübarizə edəcəklər.
"Biz TikTok StartUp Akademiyası çərçivəsində sahibkarlara unikal təcrübə qazandıraraq, onlara yeni biliklər əldə etmək, TikTok və Astana Hub-ın ən yaxşı ekspertlərinin mentorluğu ilə yeni zirvələrə nail olmaq üçün dəstək verəcəyik. Ən yaxşı iştirakçılara verilən qrantlar onların cəsarətli ideyalarını reallaşdırmağa imkan yaradacaq" – deyə TikTok-un Azərbaycan, Türkiyə, Mərkəzi və Cənubi Asiya üzrə Global Business Solutions departamentinin rəhbəri Barış Aldanmaz bildirib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_0983fdda464282589aea857e3_o.jpg
Ведущая платформа для создания коротких видеороликов TikTok анонсировала набор на образовательную программу для стартапов TikTok StartUp Академия. В рамках Академии представители стартапов узнают, как достичь успеха на платформе и привлечь внимание сообщества к своему продукту. Финалисты TikTok StartUp Академии получат гранты на продвижение в TikTok - общий призовой фонд составляет 15.000 долларов.
TikTok стремится не только предоставлять пространство для творчества и получения новых знаний своему сообществу пользователей в Азербайджане, но и поддерживает развитие и рост локального бизнеса с помощью образовательных ресурсов, уникальных и инновационных инструментов для развития на платформе. Так, в этом году, наблюдая высокий интерес бизнеса в Азербайджане к платформе, TikTok анонсировал в стране запуск площадки TikTok For Business и начал работать с местными компаниями, помогая им освоить креативные и эффективные рекламные форматы и инструменты. Теперь компании самых разных масштабов и индустрий в Азербайджане могут создавать органичный контент и решать свои бизнес-задачи на всех уровнях маркетинговой воронки. TikTok помогает брендам повышать знание о себе среди сообщества платформы, вовлекать и повышать лояльность пользователей, вдохновлять их на действия вне приложения, повышать конверсии и увеличивать продажи.
TikTok приглашает стартапы из Азербайджана к участию в TikTok StartUp Академии, организуемой в партнерстве с Агентством инноваций и цифрового развития Азербайджанской Республики, а также с крупнейшим международным технопарком IT-стартапов в Центральной Азии Astana Hub.
Для участия в программе стартапам нужно подать заявку по ссылке до 10 ноября. В заявке нужно рассказать о задачах, географии стартапа, а также о бизнес-целях, которые компания планирует достичь с помощью TikTok. Лучшие стартапы с самыми уникальными идеями, обоснованной бизнес-моделью и четким пониманием целей на платформе будут отобраны на финальный этап, который состоится 29 ноября в Астане. Финалистам предоставляется проживание и перелет.
В финале участники смогут пройти образовательный курс от экспертов Академии, а также побороться за призовой фонд, составляющий 15.000 долларов на продвижение в TikTok.
«В рамках TikTok StartUp Академии мы передадим предпринимателям уникальный опыт, который позволит им получить новые знания и достичь новых высот под менторством лучших экспертов TikTok и Astana Hub, а гранты для лучших участников позволят им реализовать свои смелые идеи» - прокомментировал Бариш Алданмаз, руководитель департамента Global Business Solutions, TikTok в Азербайджане, Турции, Центральной и Южной Азии.