https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_1c887a9f564dfa53214350afb_o.jpg
“Dəniz Mall” TM-də yerləşən “CineMastercard” premium kinoteatrında Türkiyənin məşhur “0000 Kilometre” melodramının qala gecəsi keçirilib. Filmin ssenarisi bu ilin ən çox izlənilən filmlərdən biri olan “3391 Kilometre”-in davamıdır.
Tədbirə rejissor və prodüser Deniz Enyüksek, əsas aktyorlar Derya Pınar Ak, Ahmet Haktan Zavlak, eləcə də filmi çəkilmış kitabın yazıçısı Beyza Alkoç dəvət olunublar.
Filmin qəhramanları media nümayəndələrinin suallarını cavablandırıb, qırmızı xalıdan keçib və bütün pərəstişkarlar ilə şəkil çəkdiriblər. Azərbaycan tamaşaçıları türkiyəli qonaqları hərarətlə, gur alqışlarla və hədiyyələr ilə qarşıladı.
“0000 Kilometre” sevgilərinin başladığı İzmird şəhərində yolları yenidən kəsişən İzmir və Egenin hekayəsindən bəhs edir. Bir telefon zəngi iki sevgilinin həyatını dəyişir. Aralarında yenə bir məsafə yarandı. İndi cütlüyü “sıfır kilometr” ayırır. Onlar birlikdə həyatın acı-şirinli sürprizləri ilə qarşılaşacaqlar.
Tədbirin təşkilində Cinema Distribution, “Coffemania” restoranlar şəbəkəsi, “Hill” restoranı, foto və video çəkiliş - “Light in Black” kreativ şirkəti dəstək göstəriblər.

https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_1c887a9f564dfa53214350afb_o.jpg
В кинотеатре премиум класса «CineMastercard», расположенном в ТЦ «Dəniz Mall», прошёл гала-вечер нашумевшей турецкой мелодрамы «0000 Километр» (0000 Kilometre). Сценарий фильма является продолжением «3391 километр», который стал одним из самых кассовых фильмов этого года.
На мероприятие были приглашены режиссёр и продюсер фильма - Дениз Энйуксек, актёры главных ролей - Дерья Пынар Ак, Ахмет Хактан Завлак, а также писательница, по книге которой был снят фильм - Бейза Алкоч.
Герои картины прошлись по красной дорожке, дали интервью журналистам и сфотографировались со всеми своими фанатами. Азербайджанская публика тепло приветствовала турецких гостей, встречая их громкими аплодисментами т подарками.
«0000 Километр» рассказывает историю Измира и Эге, чьи пути снова пересекаются в городе Измир, где началась их любовь. Телефонный звонок меняет жизнь двух влюбленных. Между ними снова возникло расстояние. Теперь их разделяет «0 километров». Вместе они столкнутся с горько-сладкими сюрпризами жизни.
Поддержку в организации мероприятия оказали Cinema Distribution, сеть ресторанов «Coffemania», ресторан «Hill», видео и фотосъёмка - креативная компания «Light in Black».