https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_adfc02a527e320656f4f960f7_o.jpg
6 noyabr Azərbaycan Milli Konservatoriyasında Vətən Müharibəsində Qələbə Gününə həsr olunmuş qala-konsert keçirilmişdir.
Bu yaddaqalan tədbir Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə rəşadətli Azərbaycan ordusunun 44 günlük Vətən Müharibəsində qazandığı böyük qələbənin dörd illiyini qeyd etmək üçün çoxsaylı qonaqları bir araya gətirdi.
Salamlama nitqləri ilə STMEGI-Azərbaycan Humanitar Fondunun rəhbəri Şaul Davıdov; Azərbaycanın Rus İcması rəhbərinin birinci müavini Dmitriy Anisimov; Azərbaycanın Rus Gəncləri Assosiasiyasının rəhbəri Sergey Danilov; Azərbaycanın Milli Qəhrəmanının qardaşı, Rus İcmasının Nizami rayonunun rəhbəri Vitaliy Kovalyov; II Qarabağ Müharibəsi veteranı Pavel Zorin çıxış ediblər.
Dərin minnətdarlıq və hörmət əlaməti olaraq tədbirin təşkilatçıları veteranlara xatirə hədiyyələri verdilər.
Konsert proqramı R.Hacıyev adına 15 nömrəli 11-illik musiqi məktəbinin şagirdləri, Azərbaycan Milli Konservatoriyasının tələbələri, Ü.Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının məzunları və tələbələri, Azərbaycanın Rus Gəncləri Assosiasiyasının nümayəndələri, Azərbaycan Dövlət Musiqi Akademiyasının tələbələri, “Səs Azərbaycan” layihəsinin iştirakçıları, eləcə də Xəzər Universitetinin rəqs ansamblının ifasında təsirli musiqi və rəqs nömrələrindən ibarət idi.
Tədbir Azərbaycanın Rus İcması, STMEGI-Azərbaycan Humanitar Fondu və Azərbaycanın Rus Gəncləri Assosiasiyası tərəfindən təşkil olunmuşdur.

https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_adfc02a527e320656f4f960f7_o.jpg
6 ноября в Азербайджанской Национальной Консерватории состоялся торжественный концерт, посвящённый Дню Победы в Отечественной войне.
Это памятное событие собрало множество гостей, чтобы вместе отметить четыре года со дня великой победы, достигнутой мужественной Азербайджанской армией в 44-дневной Отечественной войне под руководством Президента Азербайджанской Республики и Верховного Главнокомандующего Ильхама Алиева.
С приветственным словом выступили руководитель Гуманитарного Фонда СТМЭГИ-Азербайджан Шауль Давыдов; первый заместитель руководителя Русской общины Азербайджана Дмитрий Анисимов; руководитель Ассоциации Русской Молодёжи Азербайджана Сергей Данилов; брат Национального героя Азербайджана, руководитель Низаминского района Русской Общины Виталий Ковалёв; ветеран II Карабахской войны Павел Зорин.
В знак глубокой благодарности и уважения, организаторы мероприятия вручили ветеранам памятные подарки.
Программа концерта была наполнена трогательными музыкальными и танцевальными номерами, в которых приняли участие ученики 11-летней Музыкальной школы №15 им. Р. Гаджиева, студенты Азербайджанской Национальной Консерватории, выпускники и студенты Бакинской Музыкальной Академии им. У. Гаджибейли, представители Ассоциации Русской Молодёжи Азербайджана, студенты Азербайджанской Государственной Музыкальной Академии, участники проекта «Голос Азербайджан», а также танцевальный ансамбль Хазарского Университета.
Организаторами мероприятия выступили Русская община Азербайджана, Гуманитарный фонд СТМЭГИ-Азербайджан и Ассоциация Русской Молодёжи Азербайджана.