https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_097861f13aeedb3f1724c2279_o.jpg
Azərbaycan Hava Yolları (AZAL) Maldiv Respublikasının paytaxtı Male şəhərinə birbaşa uçuşlara başlayıb. Azərbaycanın milli aviadaşıyıcısına məxsus təyyarə 9 noyabr tarixində Velana Beynəlxalq Hava Limanına uğurla ilk enişini edib.
Sərnişinlər və uçuş heyəti hava limanında qonaqpərvərlik və dostluq rəmzi olan ənənəvi çələnglərlə səmimi qarşılanıblar.
“Bakıdan Maleyə birbaşa müntəzəm uçuşlara başlamaqdan məmnunuq. Bu uçuşlar cənnət tətili arzulayan səyahətçilər üçün yeni imkanlar yaradır. Azərbaycan bazarının qış turizmi üçün daha çox seçimlərə uzun müddətdir ki, ehtiyacı var və Maldiv adaları bu mövsümdə dünyanın ən məşhur istiqamətlərindən biridir”, – deyə AZAL-ın baş kommersiya inzibatçısı Cəmil Manizadə bildirib.
Maldiv Respublikasının Marketinq və İctimaiyyətlə Əlaqələr Korporasiyasının icraçı direktoru İbrahim Şiuri qeyd edib: “Azərbaycan Hava Yollarını Maldiv adalarında salamlamaqdan məmnunluq duyuruq. Yeni birbaşa reyslər Azərbaycandan olan səyahətçilərə adalarımızın misilsiz gözəlliyini kəşf etmək imkanı verəcək”.
“AZAL-ın Bakıdan birbaşa uçuşlar həyata keçirməsi Velana Beynəlxalq Hava Limanı üçün mühüm bir mərhələdir. Bu marşrut Orta Asiya ilə Maldivlər arasında vacib bağlantı yaradır və əsrarəngiz adalarımıza təşrif buyuran Azərbaycan turistlərini maneəsiz əlaqə və geniş səyahət imkanları ilə təmin edir”, – deyə “Maldives Airports Company Limited” şirkətinin baş kommersiya direktoru Məhəmməd Mihad vurğulayıb.
Bakı-Male istiqamətində müntəzəm reyslər həftədə iki dəfə olmaqla bazar ertəsi və şənbə günləri yerinə yetiriləcək.
Aviabiletləri rəsmi www.azal.az/az/ saytından, aviaşirkətin mobil tətbiqindən, eləcə də AZAL-ın kassalarından və akkreditə olunmuş agentliklərindən əldə etmək mümkündür.

https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_097861f13aeedb3f1724c2279_o.jpg
Национальный авиаперевозчик Азербайджана AZAL приступил к выполнению прямых полетов Баку-Мале-Баку. Первый рейс состоялся 9 ноября. Самолет AZAL успешно приземлился в Международном аэропорту Велана в столице Мальдивских островов — Мале.
Пассажиров, а также летный экипаж AZAL тепло поприветствовали в аэропорту, надев на них традиционные венки, символизирующие гостеприимство и дружбу.
«Мы рады приступить к выполнению прямых регулярных рейсов из Баку в столицу Мальдивских островов — Мале. Это открывает новые возможности для туристов, желающих насладиться отдыхом в этом райском уголке. Азербайджанскому рынку давно требуются новые возможности для зимнего туризма, и Мальдивы являются одним из самых востребованных направлений в мире в этот сезон», — сказал коммерческий директор AZAL Джамиль Манизаде.
Глава офиса по туризму Мальдивских островов (MMPRC) Ибрагим Шиури отметил: «Мы рады приветствовать AZAL на Мальдивах. Новый прямой рейс из Баку предоставляет путешественникам из Азербайджана замечательную возможность насладиться уникальной красотой и нетронутой природой островов».
«Запуск прямых рейсов AZAL из Баку представляет собой важную веху для международного аэропорта Велана. Этот маршрут создает уникальную связь между Центральной Азией и Мальдивами, обеспечивая удобное сообщение и открывая новые возможности для путешественников из Азербайджана, желающих исследовать и открыть для себя наши райские острова», — сказал Мохамед Михад, коммерческий директор Maldives Airports Company Limited.
Регулярные рейсы из Баку в столицу Мальдив выполняются дважды в неделю — по субботам и понедельникам.
Авиабилеты можно приобрести на официальном сайте www.azal.az/ru/, через мобильное приложение авиакомпании, а также в кассах и у аккредитованных агентов AZAL.