https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_097861f13aeedb3f1724c2279_o.jpg
Azərbaycan Hava Yolları (AZAL) Maldiv Respublikasının paytaxtı Male şəhərinə birbaşa uçuşlara başlayıb. Azərbaycanın milli aviadaşıyıcısına məxsus təyyarə 9 noyabr tarixində Velana Beynəlxalq Hava Limanına uğurla ilk enişini edib.
Sərnişinlər və uçuş heyəti hava limanında qonaqpərvərlik və dostluq rəmzi olan ənənəvi çələnglərlə səmimi qarşılanıblar.
“Bakıdan Maleyə birbaşa müntəzəm uçuşlara başlamaqdan məmnunuq. Bu uçuşlar cənnət tətili arzulayan səyahətçilər üçün yeni imkanlar yaradır. Azərbaycan bazarının qış turizmi üçün daha çox seçimlərə uzun müddətdir ki, ehtiyacı var və Maldiv adaları bu mövsümdə dünyanın ən məşhur istiqamətlərindən biridir”, – deyə AZAL-ın baş kommersiya inzibatçısı Cəmil Manizadə bildirib.
Maldiv Respublikasının Marketinq və İctimaiyyətlə Əlaqələr Korporasiyasının icraçı direktoru İbrahim Şiuri qeyd edib: “Azərbaycan Hava Yollarını Maldiv adalarında salamlamaqdan məmnunluq duyuruq. Yeni birbaşa reyslər Azərbaycandan olan səyahətçilərə adalarımızın misilsiz gözəlliyini kəşf etmək imkanı verəcək”.
“AZAL-ın Bakıdan birbaşa uçuşlar həyata keçirməsi Velana Beynəlxalq Hava Limanı üçün mühüm bir mərhələdir. Bu marşrut Orta Asiya ilə Maldivlər arasında vacib bağlantı yaradır və əsrarəngiz adalarımıza təşrif buyuran Azərbaycan turistlərini maneəsiz əlaqə və geniş səyahət imkanları ilə təmin edir”, – deyə “Maldives Airports Company Limited” şirkətinin baş kommersiya direktoru Məhəmməd Mihad vurğulayıb.
Bakı-Male istiqamətində müntəzəm reyslər həftədə iki dəfə olmaqla bazar ertəsi və şənbə günləri yerinə yetiriləcək.
Aviabiletləri rəsmi www.azal.az/az/ saytından, aviaşirkətin mobil tətbiqindən, eləcə də AZAL-ın kassalarından və akkreditə olunmuş agentliklərindən əldə etmək mümkündür.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_097861f13aeedb3f1724c2279_o.jpg
Azerbaijan Airlines (AZAL) has begun operating direct flights to Malé, the capital of the Republic of Maldives. The aircraft belonging to Azerbaijan's national air carrier, successfully made its first landing at Velana International Airport on November 9.
Passengers and the flight crew also received a warm reception at the airport, with traditional wreaths symbolizing hospitality and friendship.
“We are pleased to launch direct regular flights from Baku to Malé. This service opens new opportunities for tourists seeking a paradise holiday experience. The Azerbaijani market has long needed more options for winter tourism, and the Maldives is one of the most popular destinations in the world this season,” said Jamil Manizade, Chief Commercial Officer of AZAL.
Ibrahim Shiuree, Managing Director of Maldives Marketing & Public Relations Corporation, stated: "We are thrilled to welcome Azerbaijan Airlines, AZAL to the Maldives. This new direct flight from Baku provides excellent connectivity for travelers from Azerbaijan to experience the unparalleled beauty of our pristine islands."
“The launch of AZAL’s direct flights from Baku marks a significant milestone for Velana International Airport. This route establishes an invaluable connection between Central Asia and the Maldives, providing seamless connectivity and enhanced travel options for customers journeying from Azerbaijan to our idyllic islands,” Mohamed Mihad, Chief Commercial Officer of Maldives Airports Company Limited, remarked.
Regular flights from Baku to Malé are now available twice a week, on Mondays and Saturdays.
To purchase flight tickets, please visit the official website www.azal.az/en/, use the renewed mobile app of the airline, or approach to the ticket offices or accredited agencies of AZAL.