https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_471d55feaaaf4314204ec39e4_o.jpg
Türkiyənin Yalova vilayətində Milli Müdafiə Universitetinin Miçman İxtisaslaşdırma Məktəbinin məzunlarının növbəti buraxılış mərasimi keçirilib.
Mərasimdə Türkiyə Respublikası Hərbi Dəniz Donanmasının komandanı vitse-admiral Kadir Yıldız, Sahil Təhlükəsizlik Qüvvələrinin komandanı kontr-admiral Ahmet Kendir, məktəbin müəllim-professor heyəti və məzunların ailə üzvləri iştirak ediblər.
Azərbaycan ilə Türkiyə arasında hərbi təhsil sahəsində bağlanmış müqaviləyə əsasən, 2 illik hərbi təhsil proqramı üzrə Türkiyə Hərbi Dəniz Qüvvələri üçün miçman kadrlarının hazırlanmasında əhəmiyyətli rolu olan Miçman İxtisaslaşma Məktəbini müvəffəqiyyətlə bitirən Azərbaycan Ordusunun hərbi qulluqçularına diplomlar təqdim edilib.
Mərasimdə iştirak edən Azərbaycanın Türkiyədəki hərbi attaşelik aparatının nümayəndələri miçman rütbələrini almış hərbi qulluqçularımızı təbrik edib, onlara gələcək xidməti fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıblar.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_471d55feaaaf4314204ec39e4_o.jpg
В турецкой провинции Ялова состоялась очередная церемония выпуска Специализированной школы мичманов Национального университета обороны.
В церемонии приняли участие командующий Военно-морским флотом Турции вице-адмирал Кадир Йылдыз, командующий силами береговой охраны контр-адмирал Ахмет Кендир, профессорско-преподавательский состав школы и члены семей выпускников.
Военнослужащим Азербайджанской Армии, которые в соответствии с соглашением в области военного образования, заключенным между Азербайджаном и Турцией, успешно окончили Специализированную школу мичманов, играющую весомую роль в подготовке мичманских кадров для Военно-морских сил Турции, по 2-летней программе военного образования, были вручены дипломы.
Присутствовавшие на церемонии представители аппарата военного атташе Азербайджана в Турции поздравили наших военнослужащих с получением звания мичмана и пожелали им успехов в дальнейшей служебной деятельности.