https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_d62665eb342a2de3ff1aa4d44_o.jpg
Bakı Dövlət Universiteti (BDU) və Çinin Anhui Universitetinin əməkdaşları arasında onlayn görüş keçirilib.
Görüşdə BDU-nun Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Rauf Həsənov, BDU-nun nəzdində Konfutsi İnstitutunun direktoru Vanq Haoqianq, Fizika fakültəsinin dekanı Bəxtiyar Paşayev, dekan müavini Vüsal Məmmədov, Nanomaterialların kimyəvi fizikası kafedrasının baş müəllimi Lalə Qəhrəmanlı, Anhui Universitetinin Materiallar elmi və mühəndisliyi fakültəsinin dekan müavini Yu Xin-Yao və həmin fakültənin xarici əlaqələr üzrə katibi Deng Min iştirak ediblər.
Görüşdə hər iki universitet arasında əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib. BDU-nun Fizika fakültəsi ilə Anhui Universitetinin Materiallar elmi və mühəndisliyi fakültəsi arasında ikili diplom proqramı üzrə ixtisaslaşma istiqamətləri, tədris proqramlarının uyğunlaşdırılması və tələbə mübadiləsi mexanizmləri ilə bağlı ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb.
Sonda “Yarımkeçirici cihazlar və mikroelektronika”, “Optoelektronika” və “Kvant elektronikası” kimi sahələrdə magistratura səviyyəsində ikili diplom proqramının yaradılması ilə bağlı ilkin razılıq əldə olunub.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_d62665eb342a2de3ff1aa4d44_o.jpg
Состоялась онлайн-встреча между сотрудниками Бакинского государственного университета (БГУ) и Аньхойского университета Китая.
На встрече присутствовали заведующий отделом международных связей БГУ Рауф Гасанов, директор Института Конфуция при БГУ Ванг Хаогианг, декан физического факультета Бахтияр Пашаев, заместитель декана Вюсал Мамедов, старший преподаватель кафедры химической физики наноматериалов Лала Гахраманлы, заместитель декана факультета материаловедения и инженерии Аньхойского университета Йу Хин-Йао и секретарь по международным связям факультета Дэнг Мин.
На встрече обсуждены перспективы сотрудничества между двумя вузами. Состоялся подробный обмен мнениями по направлениям специализации ПО программе двойных дипломов, адаптации учебных программ и механизмам обмена студентами между физическим факультетом БГУ и факультетом материаловедения и инженерии Аньхойского университета.
В итоге достигнута предварительная договоренность о создании программы двойного диплома на уровне магистратуры по таким направлениям, как «Полупроводниковые приборы и микроэлектроника», «Оптоэлектроника» и «Квантовая электроника».