https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_3148d9d569e51987c890df18d_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin göstərişinə əsasən, azad edilmiş ərazilərdə döyüş növbətçiliyinin təşkili ilə bağlı həyata keçirilən tədbirlər davam etdirilir.
Laçın rayonunda Azərbaycan Ordusunun bölmələri tərəfindən aparılan dəqiqləşdirmələr nəticəsində nəzarətə götürülən strateji əhəmiyyətli Üçdik yüksəkliyində döyüş növbətçiliyi yüksək səviyyədə təşkil edilib.
Burada şəxsi heyətin gecə və gündüz nümunəvi xidmət etməsi, döyüş qabiliyyətinin və döyüşə hazırolma vəziyyətinin daim yüksək səviyyədə saxlanılması məqsədilə bütün zəruri tapşırıqlar icra olunur.
Azad olunmuş ərazilərdə dislokasiya olunan bölmələrin hərtərəfli təminatı və qoşun xidmətinin təşkili istiqamətində həyata keçirilən kompleks tədbirlər davam edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_3148d9d569e51987c890df18d_o.jpg
По поручению Президента Азербайджанской Республики, Верховного Главнокомандующего Вооруженными силами Ильхама Алиева, продолжается осуществление мер по организации боевого дежурства на освобожденных территориях.
Боевое дежурство на стратегически важной высоте Учдик, взятой под контроль в результате уточнений, проведенных подразделениями Азербайджанской Армии в Лачинском районе, организовано на высоком уровне.
Выполняются все необходимые задачи, направленные на обеспечение образцовой службы личного состава днем и ночью, поддержание боеспособности и боеготовности на неизменно высоком уровне.
Продолжаются комплексные мероприятия по всестороннему обеспечению подразделений, дислоцированных на освобожденных территориях, и организации службы войск.