https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_a876b7ecc76759c95ecd7f19c_o.jpg
Yelo Bank "Yaşıl əmanət" kampaniyası çərçivəsində kütləvi ağacəkmə aksiyası təşkil etdi. Yelo komandası, AzInTelecom şirkətinin heyəti və media nümayəndələrinin qatıldığı aksiya çərçivəsində Müşfiqabad qəsəbəsində yaşıllıq zonası üçün ayrılmış ərazidə 1500-dən çox ağac əkildi. Qeyd edək ki, aksiya Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin birgə dəstəyi ilə baş tutub.
Bu sosial layihə Yelo Bank-ın əmanətçilərinin birgə təşəbbüsü ilə ərsəyə gəlib. Belə ki, sentyabr ayında başladılmış kampaniya şərtlərinə əsasən Yelo Bank-da həm filialda, həm də Yelo mobil tətbiqi vasitəsilə SİMA İmza ilə onlayn açılmış əmanət hesabları təbiətə bir ağac bəxş edib. Bu təşəbbüsə qoşulmuş əmanətçilərə Bank tərəfindən rəqəmsal eko-sertifikat da təqdim olunub. Kampaniyanın əsas məqsədi müştərilərin yatırımlarına parlaq gəlir qazandırmaqla bərabər növbəti nəsillərə yaşıl gələcək miras qoymaqdır.
Yelo Bank həm şirkətdaxili mədəniyyətdə, həm də müştərilərə xidmətlərdə ekoloji davamlı təşəbbüsləri aktiv dəstəkləyir. Bank bundan sonrakı fəaliyyətində də təbiəti qorumağa, təbii resurslardan şüurlu istifadəyə təşviq və təbliğinə davam edəcək.
Bank xidmətləri haqqında əlavə suallarınız var? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram, Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

Yelo Bank organized a large-scale tree-planting campaign as part of its "Green Deposit" initiative. Over 1,500 trees were planted in the Mushfigabad settlement during the event, which was attended by the Yelo team, staff from AzInTelecom, and media representatives.
This social project was launched in collaboration with Yelo Bank’s depositors. According to the campaign terms introduced in September, each savings account opened at Yelo Bank—whether in-branch or online via the Yelo mobile app using the SIMA Signature—resulted in planting one tree. Participants in the initiative received a digital eco-certificate from the Bank as a token of their contribution to the project. The campaign's primary goal is to leave a legacy of a greener future for the next generations while offering customers attractive returns on their investments.
Yelo Bank is committed to supporting environmentally sustainable initiatives, integrating them into both its internal corporate culture and its customer services. The Bank will continue to champion environmental protection and advocate for the responsible use of natural resources in its future endeavors.
Need more information about our banking services? Then call 981 or visit our FacebookInstagramWhatsapp, or yelo.az accounts.