https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_6bf627cdefb70993cf3199e28_o.jpg
“AzerGold” QSC tərəfindən 31 Dekabr – Dünya Azərbaycanlıların Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı münasibətilə Daşkəsən rayonunda növbəti sosial yardım aksiyası keçirilib.
Aksiya çərçivəsində Daşkəsən şəhəri, rayonun ucqar Çovdar, Quşçu kəndi, eyniadlı qəsəbə, eləcə də “Şadax” adlandırılan yaşayış məskəni üzrə aztəminatlı ailələr ziyarət edilib. Vətəndaşlara Səhmdar Cəmiyyətinin adından bayram təbrikləri çatdırılıb, müxtəlif ərzaq məhsullarından ibarət sovqatlar təqdim edilib.
Qeyd edək ki, “AzerGold” QSC-nin Sosial Təsir və Məsuliyyət üzrə siyasəti çərçivəsində mütəmadi icra edilən bu tip aksiyalar sosial-iqtisadi yönümlü dövlət proqramlarına dəstək xarakteri daşıyır. QSC-nin hasilat və istehsalat fəaliyyəti göstərdiyi bölgədə yaşayan vətəndaşların hərtərəfli qayğı ilə əhatələnməsi məqsədi ilə onların sosial rifahının gücləndirilməsi istiqamətində davamlı olaraq müxtəlif layihələr həyata keçirir.

https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_6bf627cdefb70993cf3199e28_o.jpg
ЗАО “AzerGold” провело в Дашкесанском районе очередную акцию по оказанию социальной помощи, приуроченную к 31 декабря - Дню солидарности азербайджанцев мира и Новому году.
В рамках акции были посещены малообеспеченные семьи проживающие в городе Дашкесан, отдаленных селах Човдар, Гушчу, одноименном поселке, а также населенном пункте под названием “Шадах”. От имени акционерного общества гражданам были вручены праздничные поздравления и подарки, состоящие из различных продуктов питания.
Отметим, что подобные акции, регулярно проводимые в рамках политики ЗАО “AzerGold” по социальному воздействию и ответственности, носят характер поддержки государственных программ социально-экономической направленности. С целью окружения граждан всесторонней заботой Общество постоянно реализует различные проекты, направленные на укрепление социального благополучия лиц, проживающих в регионе, где ЗАО ведет добывающую и производственную деятельность.