https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_9daf451d9f197d630435062a4_o.jpg
“Azercell Telekom” MMC “Sənaye Təhlükəsizliyi Zirvəsi”ndə “İşçi Rifahı 2024” mükafatı ilə təltif edilib. Tədbir Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Azərbaycan Dövlət Əməyin Mühafizəsi və Təhlükəsizlik Texnikası Elmi-Tədqiqat İnstitutunun və “Azərbaycan Sənaye Təhlükəsizliyi Assosiasiyası” İctimai Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə baş tutub. Belə ki, münsiflər heyəti lider mobil operatorun SƏTƏM (Sənaye Əməyin Təhlükəsizliyi və Ətraf Mühitin Mühafizəsi) sahəsində fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib. “Azercell” işçi rifahı, sənaye təhlükəsizliyi, ətraf mühit standartlarının təkmilləşdirilməsi və iqlim dəyişikliyi ilə mübarizə istiqamətində həyata keçirdiyi layihələrlə fərqlənib.
Qeyd edək ki, “Sıfıra doğru” şüarı altında keçirilən Zirvə toplantısı sənaye təhlükəsizliyi və əməyin mühafizəsi sahəsində qlobal yeniliklərin, eləcə də qabaqcıl təcrübələrin müzakirəsinə həsr olunub. Tədbirdə 350-dən çox dövlət və özəl sektor nümayəndəsi, yüksəkvəzifəli şəxslər, iş adamları və sahə üzrə mütəxəssislər iştirak ediblər.
Qeyd edək ki, “Azercell Telekom” MMC insan kapitalına yüksək dəyər verir və təhlükəsiz, dayanıqlı iş mühitinin qurulmasına yönəlmiş ardıcıl təşəbbüslər həyata keçirir. Şirkət sağlamlıq və sosial rifaha yönəlmiş proqramlarla yanaşı, işçiləri ergonomik və rahat iş mühiti ilə təmin edir. Bununla yanaşı, sağlamlıq sığortası, tibbi müayinələrə çıxış, psixoloji dəstək və stresin idarə olunması üzrə təlimlər kimi işçilərin rifahının artırılmasına yönəlmiş proqramlar təklif edir.
“Azercell Telekom” MMC və şirkətin fəaliyyəti haqqında daha ətraflı məlumat əldə etmək üçün rəsmi “Azercell” səhifəsinə daxil olun.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_9daf451d9f197d630435062a4_o.jpg
The leading mobile operator is recognized for its outstanding achievements in industrial safety and employee welfare
“Azercell Telecom” LLC has been honored with the “Workplace Well-Being 2024” award in recognition of its contributions to health, safety, and environmental standards (HSE). The award was presented at the Industrial Safety Summit, an event co-organized by the Azerbaijan State Scientific-Research Institute of Labour Protection and Safety Engineering under the Ministry of Emergency Situations and the "Azerbaijan Industrial Safety Association" Public Union.
The award highlights Azercell's commitment to advancing industrial safety and environmental protection. Experts praised the company's initiatives aimed at fostering safe working conditions, enhancing environmental sustainability, and addressing climate change challenges.
Held under the slogan "Towards Zero," the summit served as a platform for discussions on global innovations in industrial safety and labor protection. The event brought together over 350 participants, including representatives of private and public enterprises, executive directors, government officials, and industry experts.
With a strong focus on human capital, Azercell has consistently implemented comprehensive programs to create a comfortable, ergonomic, and sustainable work environment. These include health insurance, regular medical check-ups, psychological support services, and stress management training to enhance employee well-being.
For more information about “Azercell Telecom” LLC and its activities, please visit the official Azercell website.