https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_9daf451d9f197d630435062a4_o.jpg
“Azercell Telekom” MMC “Sənaye Təhlükəsizliyi Zirvəsi”ndə “İşçi Rifahı 2024” mükafatı ilə təltif edilib. Tədbir Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Azərbaycan Dövlət Əməyin Mühafizəsi və Təhlükəsizlik Texnikası Elmi-Tədqiqat İnstitutunun və “Azərbaycan Sənaye Təhlükəsizliyi Assosiasiyası” İctimai Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə baş tutub. Belə ki, münsiflər heyəti lider mobil operatorun SƏTƏM (Sənaye Əməyin Təhlükəsizliyi və Ətraf Mühitin Mühafizəsi) sahəsində fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib. “Azercell” işçi rifahı, sənaye təhlükəsizliyi, ətraf mühit standartlarının təkmilləşdirilməsi və iqlim dəyişikliyi ilə mübarizə istiqamətində həyata keçirdiyi layihələrlə fərqlənib.
Qeyd edək ki, “Sıfıra doğru” şüarı altında keçirilən Zirvə toplantısı sənaye təhlükəsizliyi və əməyin mühafizəsi sahəsində qlobal yeniliklərin, eləcə də qabaqcıl təcrübələrin müzakirəsinə həsr olunub. Tədbirdə 350-dən çox dövlət və özəl sektor nümayəndəsi, yüksəkvəzifəli şəxslər, iş adamları və sahə üzrə mütəxəssislər iştirak ediblər.
Qeyd edək ki, “Azercell Telekom” MMC insan kapitalına yüksək dəyər verir və təhlükəsiz, dayanıqlı iş mühitinin qurulmasına yönəlmiş ardıcıl təşəbbüslər həyata keçirir. Şirkət sağlamlıq və sosial rifaha yönəlmiş proqramlarla yanaşı, işçiləri ergonomik və rahat iş mühiti ilə təmin edir. Bununla yanaşı, sağlamlıq sığortası, tibbi müayinələrə çıxış, psixoloji dəstək və stresin idarə olunması üzrə təlimlər kimi işçilərin rifahının artırılmasına yönəlmiş proqramlar təklif edir.
“Azercell Telekom” MMC və şirkətin fəaliyyəti haqqında daha ətraflı məlumat əldə etmək üçün rəsmi “Azercell” səhifəsinə daxil olun.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_9daf451d9f197d630435062a4_o.jpg
Лидирующий мобильный оператор отмечен за достижения в области промышленной безопасности и благосостояния сотрудников
Azercell Telecom удостоен награды «Благосостояние сотрудников 2024» на Саммите промышленной безопасности. Мероприятие было организовано Азербайджанским государственным научно-исследовательским институтом охраны труда и техники безопасности при Министерстве по чрезвычайным ситуациям и Общественным объединением «Азербайджанская ассоциация промышленной безопасности».
Эксперты оценили деятельность лидирующего мобильного оператора в сферах развития промышленной безопасности и охраны окружающей среды. Azercell отличился проектами, реализованными в таких направлениях, как создание безопасных условий труда, повышение экологических стандартов и борьба с изменением климата.
Саммит проходил под лозунгом «На пути к нулю» и был посвящен обсуждению глобальных инноваций в сфере промышленной безопасности и охраны труда, а также внедрению передовых международных практик. В мероприятии приняло участие более 350 представителей государственного и частного секторов, руководителей, предпринимателей и специалистов отрасли.
Отметим, что Azercell Telecom уделяет особое внимание человеческому капиталу, реализуя инициативы по созданию комфортной, эргономичной и устойчивой рабочей среды. Среди ключевых программ компании – медицинское страхование, доступ к регулярным обследованиям, психологическая поддержка и тренинги по управлению стрессом. Все эти меры направлены на улучшение благосостояния сотрудников и укрепление их здоровья.
Для подробной информации об ООО Azercell Telecom и деятельности компании, посетите официальный сайт Azercell.