https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_0b32fefff118511b1545366c0_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Neft-qaz mühəndisliyi ixtisasının IV kurs tələbəsi Elgün Cabbarov mübadilə proqramı çərçivəsində Çin Neft Universitetində təhsil alır.
Proqram çərçivəsində "Yeni Era Enerji Gənclərinin Dünya Məsuliyyəti Mövzusu Nitq və Video Yaradıcılıq Müsabiqəsi"ndə üçüncü yerə layiq görülüb.
Müsabiqə iki mərhələdən ibarət olub, Elgün I mərhələdən sonra finala vəsiqə qazanan yeganə əcnəbi tələbə olub.
Çıxışında gənclərin enerji sahəsindəki rolu, Azərbaycanın COP29-da iqlim dəyişikliyinə verdiyi önəm və atdığı addımlar barədə danışıb.

https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_0b32fefff118511b1545366c0_o.jpg
Elgun Jabbarov, a fourth-year student of the Petroleum Engineering Department of Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR, is studying at the China University of Petroleum as part of an exchange program.
As part of the program, he was awarded third place in the Competition for the creation of speeches and videos on the topic “Global Responsibility of Youth in the New Era of Energy”.
The competition consisted of two stages. Elgun was the only foreign student to reach the finals after the first stage.
In his speech, he spoke about the role of youth in the energy sector and the steps taken by Azerbaijan in the fight against climate change.