https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_0b32fefff118511b1545366c0_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Neft-qaz mühəndisliyi ixtisasının IV kurs tələbəsi Elgün Cabbarov mübadilə proqramı çərçivəsində Çin Neft Universitetində təhsil alır.
Proqram çərçivəsində "Yeni Era Enerji Gənclərinin Dünya Məsuliyyəti Mövzusu Nitq və Video Yaradıcılıq Müsabiqəsi"ndə üçüncü yerə layiq görülüb.
Müsabiqə iki mərhələdən ibarət olub, Elgün I mərhələdən sonra finala vəsiqə qazanan yeganə əcnəbi tələbə olub.
Çıxışında gənclərin enerji sahəsindəki rolu, Azərbaycanın COP29-da iqlim dəyişikliyinə verdiyi önəm və atdığı addımlar barədə danışıb.

https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_0b32fefff118511b1545366c0_o.jpg
Студент четвертого курса специальности «Нефтегазовая инженерия» Бакинской высшей школы нефти (БВШН) SOCAR Эльгюн Джаббаров проходит обучение в Китайском нефтяном университете в рамках программы обмена.
В рамках программы ему было присуждено третье место в Конкурсе по подготовке выступлений и создания видеороликов на тему «Глобальная ответственность молодежи в новой эре энергии».
Конкурс состоял из двух этапов. Эльгюн оказался единственным иностранным студентом, прошедшим в финал после первого этапа.
В своем выступлении он рассказал о роли молодежи в сфере энергетики и о шагах, предпринятых Азербайджаном в рамках борьбы с изменением климата.