https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_ec3931c4164a61b1461b1decf_o.jpg
Yelo Bank regionların yalnız iqtisadi inkişafına deyil, həmçinin sosial həyatlarına da öz töhfəsini verməyə çalışır. Bank bu dəfə yeni tədris ili ərəfəsində Salyan məktəbliləri üçün xeyriyyə aksiyası həyata keçirib. Qeyd edək ki, Yelo Bank bir neçə ay əvvəl Salyan şəhərinə də parlaq bankçılığı gətirmişdi.
“Yelo ilə məktəbə sarı” adlı sosial aksiyanın əsas məqsədi məktəbə yeni başlayan uşaqların çanta və digər məktəb ləvazimatları ilə təmin olunmasıdır. Sentyabrın 5-i Salyan şəhəri, 2 saylı orta məktəbdə həyata keçirilən tədbirdə Bankın əməkdaşları ilə yanaşı, məktəb və Təhsil Nazirliyinin də nümayəndələri yaxından iştirak edib. Salyanın müxtəlif məktəblərindən olan 30-dan çox şagirdə hədiyyələr təqdim olunduqdan sonra onlar üçün əyləncəli şou təşkil edildi. Yelo Bank bu sosial təşəbbüsü ilə regionlarda təhsilə dəstəklə yanaşı, yeni məktəbə başlayan uşaqlara bayram əhval-ruhiyyəsi bəxş etməyi də hədəfləyir.
Yelo Bank cari ilin əvvəlindən uşaqlara parlaq gələcəklərini qurmağa dəstək məqsədli bir çox layihələrə imza atıb. İlin sonunadək bu cür təşəbbüskar layihələrin davam etdirilməsi planlaşdırılır.

https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_ec3931c4164a61b1461b1decf_o.jpg
Yelo Bank старается вносить свой вклад не только в экономическое развитие регионов, но и в их социальную жизнь. На этот раз, в преддверии нового учебного года, банк провел благотворительную акцию для школьников Сальяна.
Основной целью социальной акции «В школу с Yelo Bank» являлось обеспечение детей-первоклассников школьными принадлежностями. В мероприятии, состоявшемся 5 сентября в средней школе № 2 города Сальян, помимо сотрудников Банка и учителей, приняли участие представители Исполнительной власти Сальянского района и Министерства образования. После вручения подарков более чем 30 учащимся из разных школ Сальяна для них было организовано развлекательное шоу. Данной социальной инициативой Yelo Bank намерен не только поддержать образование в регионах, но и подарить праздничное настроение детям, только что пошедшим в школу.
ледует отметить, что Yelo Bank несколько месяцев назад открыл в городе Сальян новый яркий филиал.
С начала этого года Yelo Bank подписал множество проектов, направленных на поддержку детей в построении их светлого будущего. Подобные инициативные проекты планируется продолжить до конца года.