Yelo Bank, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin təşkil etdiyi “Yaşıl Gələcək” platforması çərçivəsində həyata keçirilən ağacəkmə aksiyasına verdiyi dəstəyə görə “İlin ən yaxşı tərəfdaşı” adına layiq görüldü. Təltif mərasimində Yelo Bank-ı təmsil edən nümayəndəyə mükafatı cənab nazir Muxtar Babayev təqdim etdi.
Yelo Bank, ekoloji məsuliyyətini dərk edərək 2024-cü ildə “Yaşıl əmanət” kampaniyasını uğurla həyata keçirib. Bu kampaniya çərçivəsində müştərilərin yerləşdirdiyi hər bir əmanət bir ağaca çevrildi. Nəticədə təbiətə 1,500-dən çox ağac bəxş edildi və yaşıl gələcək üçün böyük bir addım atıldı.
Ətraf mühitin qorunması və ekoloji təşəbbüslərin dəstəklənməsi Yelo Bank-ın prioritetlərindən biridir. Həm ofisdaxilində, həm də xidmət məntəqələrində kağızın şüurlu istifadəsinə, istifadə olunmuş kağız, batareyaların təkrar emalı üçün toplanmasına xüsusi diqqət edilir. Bank gələcəkdə də ekoloji layihələrdə aktiv iştirakını davam etdirməyi, yaşıl təşəbbüslərlə ətraf mühitin qorunmasına dəstəyini planlaşdırır.
Bank xidmətləri, eləcə də onlayn kredit haqqında əlavə suallarınız var? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram, Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

Yelo Bank has been honored with the title of “Best Partner of the Year” for its support of the tree-planting campaign organized by the Ministry of Ecology and Natural Resources under the “Green Future” platform. During the award ceremony, the Minister of Ecology, Mukhtar Babayev, personally presented the award to Yelo Bank’s representative.
Recognizing its environmental responsibility, Yelo Bank successfully implemented the “Green Deposit” campaign in 2024. Through this initiative, every deposit made by customers was converted into a tree. As a result, over 1,500 trees were planted, contributing significantly to a greener future.
Environmental protection and the promotion of sustainable initiatives remain key priorities for Yelo Bank. The Bank places special emphasis on reducing paper waste and facilitating the collection of used paper and batteries for recycling, both in its offices and customer service points. Looking ahead, Yelo Bank is committed to actively participating in environmental projects and driving green initiatives that support a sustainable future.