https://innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_8781475b24c951a93efb18a88_o.jpg
Fevralın 2-də Gənclər və İdman Nazirliyinin, Sumqayıt Şəhər İcra Hakimiyyətinin birgə təşkilatçılığı ilə “Sumqayıt - Gənclər Paytaxtı 2025”in açılış mərasimi keçirilib. Mərasimdə Bakı Dövlət Universitetinin “BDU könüllüləri” təşkilatının sədri Nərmin Heydərova “İlin gənci” mükafatına layiq görülüb.
Nərmin Heydərova həmçinin Bakı şəhər Gənclər və İdman İdarəsi tərəfindən də dövlət gənclər siyasətinin həyata keçirilməsində göstərdiyi fəallığa görə Fəxri Fərmanla təltif edilib.
Təşkilatın sədri Nərmin Heydərovanı təbrik edir, gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayırıq!
Qeyd edək ki, 5 ildir fəaliyyət göstərən “BDU könüllüləri” təşkilatı ətrafında birləşdirdiyi 1500 üzvü ilə Universitet, həm də ölkənin sosial-ictimai və mədəni həyatında xüsusi fəallığı ilə seçilir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_8781475b24c951a93efb18a88_o.jpg
При совместной организации Министерства молодежи и спорта и Исполнительной власти города Сумгаит состоялось открытие мероприятия на тему «Сумгаит – столица молодежи 2025 года».
На церемонии председатель организации «Волонтеры БГУ» Бакинского государственного университета Нармин Гейдарова удостоена награды «Молодой человек года». Она также награждена Почетной грамотой Управления молодежи и спорта города Баку.
Отметим, что организация «Волонтеры БГУ», насчитывающая 1500 членов, отличается особой активностью в социально-общественной и культурной жизни университета и страны.