https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_a0ce1334621b23028c82fd711_o.jpg
Sentyabrın 13-ü saat 16:55-də Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri atəşkəsin elan olunmasına baxmayaraq Azərbaycan-Ermənistan sərhədinin Qarakilsə rayonunun Vağudi yaşayış məntəqəsi istiqamətində yerləşən mövqelərindən Ordumuzun Laçın rayonunun Əhmədli yaşayış məntəqəsi istiqamətində yerləşən mövqelərini artilleriya qurğularından istifadə edərək atəşə tutub.
Azərbaycan Ordusunun bölmələri tərəfindən cavab tədbirləri görülüb.
09.00-dan etibarən atəşkəsin elan olunmasına baxmayaraq Ermənistan tərəfindən artilleriya və digər ağır silahlardan istifadə olunmaqla sərhəd boyunca atəşkəs intensiv şəkildə pozulur.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_a0ce1334621b23028c82fd711_o.jpg
13 сентября в 16:55, несмотря на объявление о прекращении огня, подразделения вооруженных сил Армении с позиций в направлении населенного пункта Вагуди района Гаракильсе, на азербайджано-армянской государственной границе, подвергли обстрелу позиции нашей армии, дислоцированные в направлении населенного пункта Ахмедли Лачинского района, применив артиллерийские установки.
Несмотря на объявление о прекращении огня с 09:00, Армения интенсивно нарушает перемирие вдоль границы с применением артиллерии и другого тяжелого вооружения.