https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_a0ce1334621b23028c82fd711_o.jpg
Sentyabrın 13-ü saat 16:55-də Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri atəşkəsin elan olunmasına baxmayaraq Azərbaycan-Ermənistan sərhədinin Qarakilsə rayonunun Vağudi yaşayış məntəqəsi istiqamətində yerləşən mövqelərindən Ordumuzun Laçın rayonunun Əhmədli yaşayış məntəqəsi istiqamətində yerləşən mövqelərini artilleriya qurğularından istifadə edərək atəşə tutub.
Azərbaycan Ordusunun bölmələri tərəfindən cavab tədbirləri görülüb.
09.00-dan etibarən atəşkəsin elan olunmasına baxmayaraq Ermənistan tərəfindən artilleriya və digər ağır silahlardan istifadə olunmaqla sərhəd boyunca atəşkəs intensiv şəkildə pozulur.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_a0ce1334621b23028c82fd711_o.jpg
Despite the declaration of a ceasefire, on September 13 at 16:55, the Armenian armed forces units from the positions in the direction of Vaghudi settlement of Garakilsa region of the Azerbaijani-Armenian state border using artillery pieces subjected to fire the Azerbaijan Army positions, stationed in the direction of Ahmadli settlement of Lachin region.
The Azerbaijan Army Units took retaliatory measures.
Despite the declaration of a ceasefire since 09:00, Armenia is intensively violating the ceasefire along the border by using artillery and other heavy weapons.